Суспільство

У Вінниці встановили сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля. Фото

16 жовтня 2019, 15:11

У Вінниці біля туристичних об’єктів з’явилися сучасні таблички з QR-кодами, NFC-чіпами, просканувавши які, можна дізнатися інформацію про об’єкт. На табличках розміщений текст двома мовами – українською та англійською, продубльований шрифтом Брайля.

16 жовтня департамент маркетингу міста та туризму ВМР презентував нове туристичне сканування на Вишеньці. 6 інформаційних табличок оповідають про туристичну принади мікрорайону Вишенька, відкрито в рамках проекту з розвитку туристичного потенціалу мікрорайону «Вишенька на турі».

Сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля.

Нові інформаційні таблички встановлено на 6-ти об’єктах:

  • Національний музей-садиба М. І. Пирогова;
  • Церква-некрополь М. І. Пирогова;
  • Парк Дружби Народів;
  • Фонтан «Сонячна система» («Атлант»);
  • Площа Костянтина Могилка;
  • Лісопарк і телевежа.

«Якщо ми розпочали з Вишеньки, це не означає, що цей мікрорайон єдина децентралізована принада міста. Цього тижня у нас закривається сезон фонтану, і офіційно ніби закривається туристичний сезон і відбувається спад відвідуваності об’єктів. Ми намагалися поєднати ті об’єкти, які вже існують – музей Пирогова, його церква-усипальня і з тими місцями, які менш відомі, але які варто показувати. Сподіваємося, що «Вишенька на турі» сподобається і вінничанам, і туристам. Тому що це такий проект, до якого хотіли б залучити усіх, хто хоче розвивати Вишеньку з точки зору відпочинку, культурного розвитку. Взагалі, у цьому мікрорайоні багато родзинок», – каже в.о. директора департаменту маркетингу міста та туризму ВМР Олексанр Вешелені.

Сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля.

Проект передбачає створення нових туристичних продуктів на основі існуючих локацій та атракцій мікрорайону.

«Нами був проведений великий аналіз, тому що коли ми починали робити цей проект, не оцінювали, що знайдемо так багато цікавинок. Вишенька – дуже повна секретів, цікавих місць. Ми відкрили для себе «bird watching» (спостереження за птахами), якому раніше мало приділялося увагу. Була велика дилема, тому що об’єктів, достойних уваги – багато.

Було визначено 6 локацій відносно того, де є найбільше сконцентрування туристів, які потребують найбільшого пояснення. Почали з садиби Пирогова, бо це найбільший магніт мікрорайону Вишенька. На стадії монтажу табличок, до нас вже підходили іноземні туристи і вже цікавилися, що це», – каже Владислав Головащенко, куратор проекту.

На табличках розміщена інформація про туристичний об’єкт двома мовами – українською та англійською. Окрім того, нанесений QR-код, сканування якого дозволить дізнатися більше про об’єкт, його історію та цікаві факти.

Всі таблички обладнані NFC-чіпами, що надає можливість безконтактної передачі інформації про об’єкт навіть без доступу до Інтернету. Дизайн усіх табличок використовує стиль бренду «Вінниця. Місто ідей».

Сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля.

Сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля.

Тексти продубльовані шрифтом Брайля. Для незрячих та слабозорих вся інформація записана у форматі аудіогіда.

«Дуже приємно, що Вишенька набуває туристичного забарвлення. Ці таблички шрифтом Брайля дуже рятують. Багато людей вважають, що цей шрифт вже застарілий, бо можна завдяки технологіям все почути, але насправді він важливий для того, щоб виробити грамотність у незрячих. Бо якщо людина зряча, у неї працює зорова пам’ять, то в нас працює тактильна. Ці таблички – популяризація шрифту Брайля», – каже вінничанка Оксана Войтко.

Сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля.

https://www.vinnitsa.info/news/u-vinnytsi-vstanovyly-suchasni-turystychni-tablychky-z-qr-kodamy-nfc-ta-shryftom-braylya-foto.html

Таблички розробила креативна харківська компанія «Moreinfo». Таких інформаційних стендів вже є у 15-ти містах України. Одна така табличка коштує близько 150 доларів, загалом витратили 38 тисяч гривень.

«Вінниця настільки швидко розвивається в туристичному плані. На початку грудня минулого року, на форумі колишня директорка департаменту туризму ВМР Галина Малець, коли почули її доповідь про те, що відбувається у Вінниці, зрозуміли, що нам терміново потрібно співпрацювати. Вінниця - одне з найцікавіших міст в Україні», – каже засновник компанії компанії «Moreinfo» Михайло Дьомчин.

Сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля.

Сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля.

Сучасні туристичні таблички з QR-кодами, NFC та шрифтом Брайля.

Вінниця.info

Теги: турист QR-код табличка 
Матеріали по темі