Місто

У Вінниці встановили табличку з контурами Замкової гори

22 лютого 2022, 12:34

У Вінниці, на Староміському мосту, встановили прозору табличку із контурами Замкової гори. Вінничани можуть побачити, як колись виглядала фортифікаційна споруда, на місці якої зараз височіє найбільший в області прапор.

Замкова гора знаходиться на схилах Південного Бугу на Старому місті, неподалік найдавнішого храму міста – Святого Миколая, ліворуч, якщо їхати мостом з центру Вінниці. Замок називали «містом Князів Коріfтовичів» і «містом Острозьких», відомості про нього з’являються в XІV столітті.

Вінницький замок збудований над рікою Богом, на скелястій горі, скеля від річки заввишки 20 сажнів. З другого боку була друга гора такої височини.

Як йдеться в інформації від Креативного простору, за описами ревізій Вінницького замку 1545 та 1552 рр., це було потужне дерев’яно-земляне укріплення з 5-ма вежами, оточене ровом і острогом на неприступній скелі лівого берега річки Південний Буг.

Замок проіснував до 1580 р.: у той рік він був спалений татарами, після чого не відновлювався. На горі упродовж XVII-ХІХ ст. діяв православний цвинтар, а з останньої чверті XІХ ст. функціонувала міська каменоломня, внаслідок чого було зруйновано більшу частину пам’ятки.

23 серпня минулого року на Замковій горі урочисто піднесено найбільший на Вінниччині Державний Прапор України.Відтворений макет Замкової гори, що зберігається у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї

Як ми раніше писали, всього встановили п'ять конструкцій, які зображають історичні пам'ятки, що не дожили до наших днів:

Об'єкти створила ГО «Креативний простір» в межах проекту «Реконструкція минулого».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Замкова гора 
Матеріали по темі