Суспільство

У Вінниці виготовляють протези, які оздоблюють дизайнерськими малюнками

27 червня 2022, 13:54

На Вінницькому протезно-ортопедичному підприємстві виготовляють протези найвищої ступені активності. Для захисників, які втратили кінцівки, протезування безкоштовне. По бажанню замовника, на протез наносять патріотичну символіку.

«Загальна вартість одного протеза понад 200 тисяч гривень. Європейські аналоги в 2-4 рази дорожчі. Кошти нашому підприємству відшкодовує Міністерство соціальної політики. В умовах військового часу з’являються тисячі пацієнтів з первинними ампутаціями кінцівок. Переважно це зовсім молоді люди. Первинна реабілітація пацієнта повинна проходити лише в умовах стаціонару та під постійним наглядом реабілітолога та протезиста. Лише кваліфікований персонал може правильно обрати комплектуючі, виставити ходу, навчити ходити на протезі. В нас пацієнт проходить повний курс реабілітації. Також працює лікар фізичної та реабілітаційної медицини, це нововведення від МОЗ. Ще є тренувальна зала, нові тренажери», - розповідає Вінниця.info заступник директор протезно-ортопедичного підприємства Марина Вишневська.

За словами пані Марини, на підприємстві працюють 100 досвідчених працівників.

«Ми постійно обмінюємося досвідом із протезистами світу. Днями мають приїхати американські протезисти, які ділитимуться досвідом по створенню мультидисциплінарної команди для протезування пацієнтів. Наші протези зручні для ходьби і для спорту. Їх потрібно змінювати раз в два роки. Військові зараз обирають протези з принтами, дизайнерські з національними символами. А ми готові зробити все, аби вони відчували себе потрібними в суспільстві», - зазначає Марина Вишневська.

На лікуванні та реабілітації в стаціонарному відділенні Вінницького протезно-ортопедичного підприємства перебуває боєць Руслан. Чоловік уродженець Західної України. За освітою електрик, до війни проживав і працював у Києві.

«Я проходив строкову службу в армії і був у резерві. Вже 24 лютого я не пішов на роботу, прокинувся від вибухів ракет, не панікував, а швидко зібрав речі і пішов у військкомат. До війни, я раз в рік проходив навчання резервістів і мав певні навички володіння зброєю. В березні диверсійні групи були дуже активними і моя бригада потрапила під обстріл у столиці. Вони з’являлися несподівано. Ми боронили Київ усіма силами. Я отримав важке поранення, після чого довелося ампутувати ногу», - пригадує Руслан.

Наш герой зізнається, у Вінниці вперше. Особливо його вразило добре ставлення містян.


«Тут дуже хороші люди. Мені уже зробили третю операцію, я проходжу курс лікування, далі реабілітація в санаторії, а потім знову приїду сюди на протезування. Поки не будую планів на майбутнє, спілкуюсь час від часу із побратимами і вірю в нашу остаточну перемогу», - додає наш співрозмовник.

Підтримати моральний дух воїнів у протезному підприємства приходять вінницькі поети. Леонід Борозенцев започаткував літературно-мистецький проект «Під спалахи сирен і блискавиць», де поети читають свої ліричні твори.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: протези реабілітація воїни 
Матеріали по темі