Суспільство

У Вінниці з суботи планують відкрити непродовольчі ринки

14 травня 2020, 11:04

12 травня під будівлею міськради на мітинг зібралися підприємці з вимогою відкрити у Вінниці непродовольчі ринки. В результаті присутні написали звернення, зібрали підписи та ініціативну групу, яка вела з владою переговори. 14 травня міський голова Сергій Моргунов разом з представниками ініціативної групи та чиновниками міськради пішов на Центральний ринок. В результаті мер повідомив підприємцям, що з суботи, найімовірніше, вони зможуть повернутися до роботи.

Відповідне відео з перевірки опублікували на фейсбук-сторінці Сергія Моргунова.

На вході до ринку – контроль. Охоронці вимірюють температуру відвідувачів, показують, де можна продезінфікувати руки та взяти рукавички. Говорять людям, аби ті тримали дистанцію.

Пройшовши по рядах ринку, мер опитав кількох продавчинь. Проблема для всіх одна – мало покупців, мало купують продукцію.

Також відвідав декілька точок продажу одягу та взуття, які нещодавно відкрилися.

«Люди стараються заходити усі в масках, рукавичках, не заходити по багато. Ми говоримо їм, щоб вони зберігали дистанцію», ‒ каже продавчиня одного з магазинів одягу. Жінка також відзначає, що прибирання та дезінфекцію проводить кожні дві години.

Продавцеві взуття міський голова зробив зауваження, адже той був без рукавичок. Втім, в чоловіка захисні засоби швидко знайшлися, і він тут же надягнув рукавиці. Інше питання – чому того не було зроблено відразу.

«Те, що бачу ‒ рукавичок немає у продавців, маски однозначно у всіх повинні бути, питання дезінфекції – це однозначно. Ми спеціально приїхали сюди, щоб подивитись, яка загальна ситуація, які можуть бути загрози, які можуть бути додаткові правильні та виважені рішення. Разом з тим, ми ще паралельно будемо проводити дослідження інших ринків. І приймемо виважене рішення, щоб воно було правильне для всіх.

Рішення, скоріш за все, буде прийняте. Скоріше всього, будете працювати в суботу. Для того, щоб ви підготувалися. Однозначно, ви повинні нести відповідальність разом з адміністрацією ринку. За дотримання всіх протиепідемічних правил серед продавців та покупців. Ви повинні провести роботу відповідну зі своїми колегами, аби вони казали людям, щоб ті були в масках, рукавичках і так далі. Те, що прописано головним санітарним лікарем, те, що прописано іншими органами і штабами на сьогоднішній день.

Після зустрічі, яка у нас відбулася у вівторок, ми направили, як і обіцяли, звернення до Президента, до Прем’єр-міністра, до голови облдержадміністрації. Голова облдержадміністрації підтримує таку позицію, що необхідно при виконанні жорстких цих умов починати працювати. Але ще хочу вас попередити, що, однозначно, постійно будуть працювати мобільні групи, в які будете персонально входити ви, тому що це буде колективна відповідальність, і ви будете приймати рішення, що необхідно буде ставити ринок на карантин, якщо буде спалах хвороби», ‒ повідомив Сергій Моргунов представницям ініціативної групи підприємців після перевірки ринку.

Підприємниці ж зазначили, що люди готові працювати, дотримуючись всіх умов.

«Ми всі хочемо заробляти, всі хочемо годувати свої сім’ї, але вірус теж не спить. І, в даному випадку, я бачу, що саме вінничани, на жаль, багато вже є таких випадків, коли не дотримуються цих правил індивідуального захисту. І тому тут, на ринках, треба про це говорити. Ми розпишемо всі ці вимоги, вам розішлемо, у вас буде завтра день, аби підготуватися», ‒ зазначив наостанок міський голова.


Нагадаємо, продуктові ринки у Вінниці працюють вже з 30-го квітня.

7 травня Уряд оприлюднив постанову щодо послаблення карантинних обмежень з 11 травня, хоча термін карантину продовжили до 22 травня. За рішенням Кабміну, з 11 травня приймати відвідувачів можуть кав’ярні та ресторани, але лише на літніх майданчиках та з дотриманням низки умов, перукарні, салони краси, магазини непродовольчої продукції. Для всіх є вимоги щодо роботи, серед яких – дистанція між відвідувачами, контроль за температурою працівників, наявність засобів індивідуального захисту та дезінфекції тощо.

Вінниця.info, фото – ілюстративне, відео – з фейсбук-сторінки Сергія Моргунова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: непродовольчий ринок карантин підприємці 
Матеріали по темі