Місто

У Вінниці з’явився «Екомобіль», який безкоштовно прийматиме у городян вторинну сировину. За вторговані кошти висадять дерева

14 вересня 2020, 10:00

Від понеділка 14 вересня у Вінниці розпочинає роботу «Еко-сервіс». Мотоцикл з великим критим причепом збирає у мешканців міста та фірм вторинну сировину. Незвичний автотранспорт вже виїхав на вулиці міста.

«Наш сервіс безкоштовний. Тобто, ми приїжджаємо на місце і забираємо вторинну сировину. Курсуватиме наш мотоцикл буде по кілька разів на тиждень», - розповіла Вінниця.info співорганізаторка проєкту «Екомобіль» Людмила Фоміч.

Для того, щоб запросити до себе еко-мотоцикл, спочатку необхідно зателефонувати до сервісу та записатися.

«І на назначену годину окремого дня, наш водій приїздить і забирає вантаж. Для прозорих відносин з учасниками проєкту ми вирішили зробити спеціальний додаток, в якому ми фіксуватимемо все, що здає та чи інша людина в рамках проєкту. Кожний учасникзможе накопичувати еко-бали. Коли їх накопичиться достатня кількість, тобто достатня кількість грошей – ми купимо за них дерева, які ми спільно з найактивнішими учасниками проєкту висадимо у дворах і на вулицях нашого міста. Частину дерев, куплені за вторговані гроші за вторсировину, ми плануємо висадити вже цієї осені 19 жовтня в рамках всеукраїнського проєкту «Озеленення України». Взимку проєкт продовжиться. Ми збиратимемо спільні кошти для наступної висадки дерев», - продовжує Фоміч.

Ідея створення «Екомобілю» в організаторів проєкту виникла після соціологічного дослідження серед вінничан.

«Ми розпитали велику кількість людей, чи дійсно для них буде мотивацією невелика сума грошей за кілька кілограм накопиченої вторсировини? В результаті виявили, що більшість людей цікавлять не гроші, їх більше турбує екологія. Багато з них сортували б сміття не заради грошей, а заради збереження природи, якби були створені умови. Компанії, які збирають вторсировину, на жаль, не можуть забезпечити всі двори та організації спеціальними контейнерами. Тим більше для цього потрібні спеціальна техніка. Ми подумали: «якщо немає достатньо пунктів вторинної сировини, то «пункт» має приїжджати в кожен двір. Наш «пересуваний пункт» має бути ідеальним сервісом для обслуговування вінничан. Якщо невеликі кошти, вторговані за вторсировину людей не цікавлять, то ми складемо їх в загальну скарбничку і витратимо їх на озеленення міста», - зауважила Фоміч.


Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця еко-мобіль вторинна сировина дерева 
Матеріали по темі