Суспільство

У Вінниці жителі кількох районів приїхали на «лікарняний протест» до ОДА. Рух Соборною перекритий

11 лютого 2020, 13:17

11 лютого біля Вінницької облдержадміністрації на акцію протесту вийшли люди з Барського, Шаргородського і Немирівського районів. Кілька сотень осіб приїхали відстоювати свої районні лікарні і вимагали пояснень від посадовців ОДА, чому їх медичні заклади не включені в перелік опорних. Люди кажуть, що в них немає нормального транспортного сполучення з іншими районами, в яких визначені опорні лікарні.

Деякі протестувальники вимагали звільнення керівника департаменту охорони здоров’я Людмили Грабович, бо саме цей департамент формував мережу опорних закладів, яку подав на затвердження Кабміну.

До людей з облдержадміністрації ніхто не вийшов. Через півтори години після початку мітингу обурена громада почала ходити пішохідним переходом по вулиці Соборна. Станом на 13.00 годину рух транспорту в центрі міста ускладнений. Трамваї і тролейбуси на Соборній стоять.

В будівлю облдержадміністрації запросили кількох представників ініціативних груп.

«На сьогоднішній день в нашому окрузі (це 18 округ), центром якого є місто Іллінці, нема опорної лікарні і близько. Найближча лікарня, яка планується опорною, Вінницька чи Гайсинська, на відстані 70 км від нас. Якщо брати Оратів та Погребище, вони взагалі ще більш віддалені. Суть в тому, що якби ще були якісь сполучення, а їх немає. На сьогоднішній день по нормальній дорозі дістатися опорної лікарні було б десь 30 хвилин, а сьогодні – година, а то і більша. Наша лікарня, і наші лікарі по вимогах, які має Міністерство охорони здоров’я, може і не повністю відповідають, але якщо є бажання, все можна додати, і потреба в цьому є. Райони поблизу і так з’їжджаються до нашої лікарні, це Погребище, Липовець. В нас, все-таки, достойна лікарня і лікарі», – каже депутат Іллінецької районної ради Леонід Зміївець.

«Я, наприклад, представляю село Федорівка, яка віддалена від Шаргорода на 25 км, і враховуючи наші дороги, лише до Шаргорода людина, яка потребує медичного обслуговування, може дістатись за 40 хвилин. Дістатись до Могилева, як рекомендує нам влада, це буде дві години. Сьогодні ми можемо врахувати, що можуть бути екстрені випадки – кровотеча, пологи, діти. І сьогодні не враховують і не чують нас, тому ми стоїмо за життя шаргородчан, щоб їхня доля не була в байдужих руках, байдужій атмосфері влади, і сьогодні нас підтримує Лариса Білозір, наша депутат, вона зверталася до всіх можливих інстанцій. Тепер ми маємо підтримку Міністерства освіти, МОЗу, однак, ситуація стоїть на тому, що Департамент охорони здоров’я в особі Грабович відмовляється підтримати і чути, і тому ми сьогодні тут, аби влада нас почула, аби розділила наші турботи, і Шаргородська лікарня таки увійшла в десятку опорних закладів, які забезпечують життя та здоров’я громадян», - розповідає представниця від Шаргороду.

«Я був організатором попередньої акції в місті Бар, і в нас на площі ми вирішили, що сьогодні їдемо під Вінницьку ОДА, щоб нас побачили та почули, адже з департаменту на наші звернення і прохання, щоб до нас приїхали, нікого так і не було. Зібралося на акцію в Барі приблизно 1500 людей з району і сусідніх міст, які не входять в район, але лікуються в нашій лікарні. Просто їм далеко буде їздити до Хмельниччини, наприклад, тому вони їздять до нас», – сказав Анатолій Колос, голова благодійного фонду «ДОБРОБАР».


Відомо, що в неділю в м. Бар відбувся кількатисячний мітинг людей. Представники влади і громади висловили невдоволення рішенням про опорні лікарні і побоюються, що невключення Барської ЦРЛ в мережу опорних медзакладів призведе до поступового закриття пологового відділення, відділення невідкладних станів і хірургії. При тому, що лікарня за оцінкою експертів USAD лікарня на 5 місці в переліку найкращих в області.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: лікарні мітинг 
Матеріали по темі