Місто

У Вінниці зняли «порожній» пам’ятник Горькому. Фото і відео

29 квітня 2022, 12:09

У Вінницькому центральному парку імені М. Д. Леонтовича демонтували пам’ятник Максиму Горькому. Це монумент радянському письменнику, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР та називав українську мову «украинское наречие». На демонтаж монументу знадобилось майже дві години, адже виявилось що він порожній всередині. Тому, щоб не «склався», знімали дуже обережно. Горький був з алюмінію, його загальна вага – 300 кг.

Пам’ятник Горькому відвезли у Вінницький краєзнавчий музей, саме там зберігаються всі демонтовані елементи тоталітарного режиму.

Як відомо, після смерті Максима Горького, за вказівкою Сталіна, паркам культури і відпочинку присвоювали ім’я цього письменника. Це відбувалось у містах Радянського Союзу. Вінницький парк носив ім’я Максима Горького з 1939 року. Пам’ятник письменнику встановили у 1968 році. Ще до декомунізації, у 1992 році у Вінниці перейменували вулицю Горького. А у 2020 році – парк.

Нагадаємо, 28 квітня виконавчий комітет Вінницької міської ради прийняв рішення прибрати з території Центрального парку імені М. Леонтовича пам’ятник Максиму Горькому. Раніше вінничани підписали звернення до мерії, щоб прибрали пам’ятник Горькому. Про демонтаж даного монумента просили також в 2019 році, та піднімали це питання в 2021 році.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця Горький 
Матеріали по темі