Суспільство

У Вінницягазі за круглим столом обговорили питання безпеки газових мереж будинків

14 липня 2020, 14:31

10 липня «Вінницягаз» провів круглий стіл з питань технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Ініціаторами зустрічі виступили представники ОСББ Вінниці.

Серед учасників - представники ОСББ, ЖЕО та вуличних комітетів, ЗМІ, Вінницької міської ради та Управління Держпраці у Вінницькій області.

Газовики в черговий раз закцентували увагу на питанні безпеки газопостачання, необхідності вчасного фахового обслуговування газових мереж будинків.

Cпоживачі газу при користуванні блакитним паливом мають чітко дотримуватися правил безпеки, аби не допустити біди. Згідно чинного законодавства за стан газового обладнання, мереж будинків, квартир та нежитлових приміщень відповідають їх власники або балансоутримувачі. Газ – вибухонебезпечна речовина. Порушення правил безпеки може призвести до вибухів пожеж, отруєння чадним газом, руйнувань та людських жертв.

Безпека та безперервність постачання газу до кожної оселі залежать передусім від технічного стану газорозподільних мереж. За даними статистики нещасні випадки при користуванні газом, головним чином мають місце на внутрішньобудинкових мережах. Відсутність регулярного технічного обслуговування мереж будинків призводить до погіршення їх стану, втрати надійності та безпечності.

АТ «Вінницягаз» як Оператор ГРМ відповідає за стан газопроводу до вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до будинку. В свою чергу мережі від вимикаючого пристрою, що прокладені по стінах та всередині будинку, відносяться до внутрішньобудинкової системи газопостачання. Забезпечити їх належне технічне обслуговування мають власники.

В свою чергу Оператор ГРМ залишається відповідальним за цілодобове щоденне прийняття аварійних викликів від споживачів природного газу, безкоштовно локалізує та ліквідовує аварійні ситуації.

Тарифами на розподіл природного газу, які затверджені НКРЕКП для операторів ГРМ, витрати на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж не передбачені. За рахунок плати за розподіл газу здійснюється утримання мереж до точки розмежування, їх ремонт, модернізація та обслуговування, заміна лічильників, придбання паливно-мастильних та інших розхідних матеріалів, робота аварійно-диспетчерської та інших служб підприємства.

З травня минулого року споживачі газу самостійно можуть обрати собі підприємство, яке буде здійснювати обслуговування газових приладів те елементів системи газопостачання будинку на договірних засадах. Таке підприємство повинне мати дозвіл на проведення відповідних робіт.

«Наразі угоди на техобслуговування внутрішньобудинкових мереж на Вінниччині уклали лише 13% багатоповерхівок (583 з 4,6 тис. наявних), 2% приватних будинків (8,5 тис.) та пів відсотка квартир (870 з 170,8 тис.). Значно краща ситуація з юридичними особами, які майже на 90 % забезпечили техобслуговування власних мереж." – наголосила директор з капітального будівництва АТ «Вінницягаз» Юлія Бікташева.

Такі зволікання несуть загрозу безпеці газопостачання, - наголошують у Вінницягазі.

В міжопалювальний період власники житла мають оперативно забезпечити фахове обслуговування власних газопроводів та обладнання, щоб підготуватися до опалювального сезону, убезпечити себе від аварійних ситуацій.

Стан мереж регіону залежить від вчасної оплати послуги розподілу газу. Особливо гостро стоїть питання розрахунків у міжопалювальний період, коли проводяться ремонт та реконструкція газових мереж, їх підготовка до зими.

Нагадуємо, що плата за розподіл здійснюється до 20 числа місяця, в якому надається послуга. Тобто за липень до 20 липня. Сплачується рівними платежами щомісяця. Для отримання рахунку відповідно до спожитих об’ємів, необхідно, щоб споживачі вчасно передавали показання лічильників - з 1 по 5 число щомісяця.


Довідка. Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис. км газопроводів та понад 8 млн. споживачів газу.

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінницягаз 
Матеріали по темі