Суспільство

У Вінницю передали допомогу від Агентства ООН з питань міграції

18 травня 2022, 12:16

З перших днів війни Вінниця стала прихистком для багатьох хто залишився без домівки. Зокрема, у місті зареєструвалося вже понад 36 тисяч людей. 17 травня, Міжнародна організація з міграції у співпраці із ГО «Спільна справа» доставили до трьох Колективних центрів розміщення переселенців понад 50 гігієнічних наборів, а також набори постільної білизни, засоби для прання, миття посуду тощо.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Близько 7% усіх ВПО з різних куточків України вирішили зупинитися саме на Вінниччині та облаштувати своє життя тут.

Як зазначає голова правління ГО «Спільна справа» Вікторія Мовчан, найбільшою потребою нині є саме доступність та можливість для людей отримувати належні умови для проживання та догляду, особливо це стосується дітей та людей старшого віку.

2Люди повинні в першу чергу почувати себе фізично комфортно – це основа збереження і нормального психологічного стану кожного. Адже більшість ВПО у нашій громаді це люди з Бучі, Ірпеня, Харкова, Ізюма, Маріуполя та інших міст», - сказала вона.

Директорка департаменту освіти ВМР Оксана Яценко додає, що це вже не перша гуманітарна допомога від МОМ ООН для вимушених переселенців, яких розмістили у центрах постійного проживання та транзитного проживання ВПО.

«Зараз ми отримали санітарно-гігієнічні набори та набори постільної білизни. Це необхідно, щоб забезпечити побут внутрішньо-переміщених осіб. Адже люди приїжджають, люди виїжджають, і кожному з них потрібне чисте і зручне місце для ночівлі. Ми розуміємо, що ці центри для деяких людей є останнім часом постійним місцем проживання, тому в планах покращити умови для їхнього прожиття. Ми дякуємо представництву Міжнародної організації з міграції, що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу й сподіваємося на подальшу співпрацю», - говорить Оксана Яценко.

Довідка:

Міжнародна організація з міграції (МОМ) розпочала свою діяльність в Україні у 1996 році. По всій країні МОМ забезпечує комплексну відповідь на гуманітарні потреби мігрантів, внутрішньо переміщених осіб, репатріантів та приймаючих громад шляхом надання прямої гуманітарної допомоги, діяльності з розвитку та різноманітних інших зусиль.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Агентство ООН з питань міграції гуманітарна допомога переселенці Вінниця 
Матеріали по темі