Події

У Вороновиці під Вінницею «розкопали» хімсклади, залишки відходів відправляють на утилізацію

28 вересня 2020, 14:40

28 вересня з території Вороновиці працівники радіаційного- хімічного та біологічного захистуаварійно - рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Вінницькій області розпочали роботи по перезатаренню залишків хімічних речовин. Про те, що вони там зберігаються мало хто здогадувався до другої половини 2020 року. Смердіти дустом почало одразу після того, як на ділянці колишнього колгоспівського хімскладу орендар завіз важку техніку.

«На цій території дійсно колись знаходився хімсклад. Як розповідають сторожили, там зберігали мінеральні добрива. Приблизно до 1990-х років. Наступних десять років, період розвалів колгоспів, сам склад повністю розібрали. По документам не зазначалося, що хімічні речовини там залишились. У 2005 році, на наступні 49 років, ділянку віддають в оренду. І до цього року там нічого не відбувалося. Вона заростала бур’янами та чагарниками. Нещодавно орендар вирішив облаштувати велику стоянку для техніки. Розпочав роботи ро розчистці землі. І тут з’ясувалося, що хімдобрива були зариті на глибині близько половини метра», - розповідає голова Вінниця.info Вороновицької ОТГ.

Неприємний запах швидко розповсюдився на значну територію Вороновиці та до найближчих населених пунктів.

«Звісно, люди почали скаржитися. Тхнуло дустом. А біля цієї ділянки, у 10-20 метрах, вже житлові будинки. Ми почали розбиратися. Я скликав термінові збори із представниками Держпродспоживслужи, департаменту екологій, МНС та іншими. Після усіх необхідних аналізів ґрунту, води та повітря було рекомендовано залишки хімскладу перезатарити та відправити на зберігання. Від співфінансування по оплаті перезатарення залишків хімічних речовин, орендар відмовився. На позачерговому сесійному засіданні Вороновицької селищної ради, було прийнято рішення про направлення коштів місцевого бюджету. А це вільний залишок спеціального фонду селищного бюджету, що утворився станом на початок цього року в сумі 27100 гривень. На збирання та перезатарення відходів», - констатує Ковінько.

Вінниця.info

Теги: Вінниччина Вороновиця залишки хімічних речовин 
Матеріали по темі