Суспільство

У Ямполі огородили старовинне єврейське кладовище, де деякі мацеви датуються 1792 роком. Фото

10 червня 2021, 14:25

На єврейському кладовищі у місті Ямпіль, що у Вінницькій області, встановили нове захисне огородження

Про це повідомляє European Jewish Cemeteries Initiative (ESJF) - організація, яка займається дослідженням і захистом єврейських кладовищ в Україні та інших країнах Європи.

«Невелике єврейська присутність спостерігалося в Ямполі ще в 18 столітті. Дане кладовище, ймовірно, виникло в 1740 році. У 1784 році в Ямполі проживало близько 104 євреїв, кількість яких зросла від 307 осіб до 1787 році. Пізніше єврейська громада розросталася, і до 1802 року зросла до 2000 осіб. А потім вже становила близько половини населення міста. Погроми в 1917, 1919 і 1920 роках, а також Голокост у Другій світовій війні значно скоротили чисельність населення Ямполя. Після війни близько 1500 євреїв повернулися в місто, в наступні десятиліття чисельність населення Ямполя все зменшувалася, і на сьогоднішній день тут немає єврейської громади», - йдеться у повідомлені.

Команда ESJF вперше відвідала Ямпільське старе єврейське кладовище в 2020 році, і виявила, що зарослі загрожують збереженню близько 150 надгробних каменів на ділянці. Деякі мацеви датуються 1 792 роком і раніше.

За даними "Вікіпедії", Мацева (іврит — מצבה лат. транскрипція — matseva; множина — мацевот, matsevot) — єврейський надгробок у формі вертикальної кам'яної плити, інколи металевої чи дерев'яної, з написами івритом та символічними рельєфами, що встановлюється на могилі для увічнення пам'яті померлого єврея.


«З новим огорожею є шанс, що єврейські надгробки краще збережуться, а у тих, хто бажає відвідати це місце, буде така можливість», - зауважують в організації, яка займається дослідженням і захистом єврейських кладовищ в Україні та інших країнах Європи.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, Фото Facebook: ESJF European Jewish Cemeteries Initiative.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина Ямпіль єврейське кладовище огорожа 
Матеріали по темі