Суспільство

У Жмеринській ЦРЛ раптово помер чоловік. Рідні звинувачують медиків, які вчасно не надали допомогу

4 червня 2020, 09:59

Поліція області розслідує смерть сорокарічного Олександра Фурманчука, який помер, 2 червня у Жмеринській центральній районній лікарні. Рідні кажуть, бо вчасно не отримав медичну допомогу. За словами товариша, який привіз чоловіка до лікарні зі скаргою на гострий біль у серці, Олександру вчасно не надали медичну допомогу. З одного кабінету перекидали на інший. Вже дорогою до аптеки - він знепритомнів.

Про це розповідають в сюжеті «Суспільного».

Чоловік зводив дах, коли йому раптово стало погано. Товариш, в якого він працював, не викликав «швидку», а самотужки повіз його до лікарні. Спершу Олександра з гострим болем у серці завіз до приймального відділення Жмеринської ЦРЛ. Чергової лікарки, яка мала б заступити на зміну, на місці не було, лише санітарка і медсестра.

«Кажу, людині погано – серце. Відмовили, не надали першої медичної допомоги і відправили до сімейного лікаря», - пригадує друг померлого Василь Сніцар.

Оскільки сімейний лікар Олександра приймає у селі Станіславчик Жмеринського району, чоловіка перенаправили, в амбулаторію загальної практики сімейної медицини, яка на одній території з «районкою». Там лікар зміг прийняти Олександра лише за півгодини, бо спершу дезінфікували кабінети. А ще – була черга.

«Я їх прийняв, бо що ж їх у Станіславчик відправляти? Оглянув, зробили кардіограму, поміряв тиск, зібрав анамнез в пацієнта. Призначив лікування, рекомендував консультацію кардіолога.

Коли я збирав анамнез, то, зі слів товариша, пацієнт перед цим трохи випив алкоголю», - розповідає лікар Юрій Нагорний.

Дорогою до аптеки Олександр знепритомнів. Реанімувала його лікарка Оксана Польнюк, до якої він спершу потрапити не зміг.

«Через 10 хвилин вийшли і констатували смерть» - каже товариш Олександра.

Лікарка Оксана Польнюк коментувати смерть пацієнта не хоче, посилаючись на таємницю слідства.

Причина смерті Олександра Фурманчука – гостра серцева недостатність – розповів судмедексперт Сергій Примаков. Каже, під час розтину виявили, що серце померлого виглядало на 70-80 років.

Поки слідчі Жмеринського райвідділку поліції справу розслідують як раптову смерть. Якщо з’ясується, що помер чоловік через вчасно не надану допомогу лікарів — справу перекваліфікують, - пояснює очільник Жмеринської поліції Анатолій Присяжнюк.

«За результатами експертизи — вирішуватиметься питання про ступінь вини медпрацівників, які неналежним чином або не своєчасно надали допомогу», - каже Анатолій Присяжнюк.

У померлого залишилася дружина з інвалідністю і троє дітей.

Вінниця.info

Теги: Жмеринка лікарня смерть 
Матеріали по темі