Суспільство

У Жмеринці для хлопця-сироти купили квартиру

31 липня 2020, 14:28

У Жмеринці для хлопця-сироти за державні гроші купили квартиру. Хлопець з 2012 року стояв у черзі на забезпечення житлом. Також він є учасником бойових дій в АТО/ООС. В молодій родині зараз чекають на малюка, тому питання житла для них було актуальним.

Про це повідомляє Вінницька облдержадміністрація.

«23-річний Олександр Пастушенко ріс без батьківського піклування та з 2012 року перебував на квартирному обліку Куриловецької сільської ради Жмеринського району. 31 липня Олександр отримав власне житло – квартиру в Жмеринці, яку придбали за рахунок державного бюджету.

Хлопець нещодавно створив родину і зараз з дружиною чекають малюка, тому вирішення «житлового питання» для Олександра дуже актуальне. Сьогодні привітала Олександра та його дружину Катерину з придбанням власного житла», – пише Наталя Заболотна.

Олександр Пастушенко з 2017 року служив за контрактом в 191 бригаді. Боронив суверенітет України в зоні АТО/ООС.

«Ця квартира, яку мені сьогодні дала держава, дає мені можливість перевести сюди мою дружину. Ми сьогодні в очікуванні дитини. Тому це вкрай своєчасна і потрібна допомога. Насправді, ніколи не вірив, що держава колись подбає про мене», – поділився своїми враженнями Олександр.

Також відповідним службам Жмеринського району доручили надати повний супровід – починаючи від встановлення статусу учасника бойових дій, роз’яснення усіх їхніх прав та можливостей щодо інших державних та обласних програм.

За 2019 – 2020 роки за рахунок коштів державного бюджету власне житло отримають 150 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування Вінницької області. З державного бюджету для реалізації цієї програми на Вінниччині у 2019 році було найбільшу суму за усі роки незалежності України - 37,6 млн грн (у 2,2 рази більше ніж 2018 року). Але цьогоріч державна субвенція Вінницькій області збільшилась ще на 700 тис грн і становить 38,3 млн грн.

Наталя Заболотна додала, що у Вінницькій області за рахунок державної субвенції побудують 2 дитячі будинки сімейного типу – у с. Студена Піщанського району та смт Сутиски Тиврівського району. Вперше в області з’являться 2 малих групових будиночки для дітей-сиріт з інвалідністю. Загалом на реалізацію державної програми забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сім’ї або умовах, наближених до сімейних, та на отримання житла у 2019-2020 роках з бюджету держави виділено 75 млн грн.

Під час спілкування зі жмеринчанами Наталя Заболотна подякувала їм за вибір народного депутата, адже при формуванні Державного бюджету на 2020 рік саме Ірина Борзова відстоювала збільшення суми субвенції на поліпшення житлових умов для дітей-сиріт. В результаті, програма фінансування не була «зрізана», а народні депутати України виділили рекордну суму.

Станом на липень 2020 року на квартирному обліку в області перебувають 299 дітей віком 16 – 18 років та 617 осіб до 23-х років.

Вінниця.info, фото зі сторінки Наталі Заболотної та Ірини Борзової

Теги: квартира дитина-сирота житло 
Матеріали по темі