Суспільство

У зимовий ліс по гриби на тракторі та чани з джерельною водою поміж хащів. Село Безводне здивує туристів. Фото

26 грудня 2020, 14:04

Тихе “полювання” на тракторі взимку, у лісових хащах паруюча юшка з товстолоба і свиною ніжкою, та ночівля на печі в автентичній хаті. Так дивують у селі Безводне місцеві жителі своїх гостей. Ще рік тому, цей населений пункт був на межі вимирання. А сьогодні може стати одним із головних центрів розваг у холодну пору року. Як їм це вдалося, і як планують розвивати місцевий туризм, у репортажі Вінниця.info.

Безводне знаходиться у Ямпільському районі. Нині тут живе близько півтисячі людей. Але місцеві зауважують, у пошуках заробітку, молодь виїжджає. Аби село не зникло взагалі, ті, хто залишився, вирішили розвивати тут туризм. І не просто запрошувати гостей на екскурсії. А дивувати цілий рік. От зимою, одна з головних розваг — “тихе полювання” на тракторі за опеньками.

“Але спочатку треба просити "грибного шляху" у 400-річного дуба. Це могутнє дерево здійснює всі бажання. Варто лише притулитися до нього спиною. Розслабитися та просити. Повірте, все здійснюється”, - розповідає постійний гість села Мирослава Марченко.

Нині у місцевому лісі чимало грибів. Зимові опеньки, що ростуть на деревах, лисички та гливи. Аби зібратися за ними, зручне взуття не врятує. Тому туристів у хащі везуть трактором з причепом.

“Це найкращий транспорт, бо може пройти кругом. Особливо, коли під ногами багнюка”, - зауважує його власник Федір Велицький, він житель Безводного.

Пори те, що нині кінець грудня, за дві години можна назбирати пару відер грибів.

“Гриби тут ростуть цілий рік. І весною, і літом, і осінню. Особливо смачні зимою гливи. Я на минулому тижні тут також їх збирала. То зготувала за місцевим рецептом. Вийшли, наче відбивні із сома”, - каже Марченко.

По завершенню “тихого полювання”, прямо у лісі, гостей зустрічають з короваєм та пригощають юшкою по-безводнівські. Готується вона три години.

“Головні інгредієнти, це голови з товстолоба та свиняча ніжка”, - пояснює місцевий Володимир Шимловський, у лісовому частуванні він за шеф-кухаря.

Після насиченої прогулянки, зупинитись туристів запрошують на справжній печі-лежанці у місцевих сільських хатах. У власних домівках можуть приймати групи подорожніх до шести осіб.

Проходячи вулицями, приїжджим одразу падає в ого паркани. Ті прикрашені хустками. Така от після Дня української хустки, що 7 грудня, у Безводному залишилася фішка. А ще співають народних пісень.

Ціни на відпочинок у Безводному договірні.

“Наша мета — привернути до нас туристів. Тому цінами ви будете приємно вражені. А також будете вражені нашою природою. Найбільше, чим можемо хвалитися – конвалії, горицвіт росте, сон-трава росте, лікарський багато дуже рослин. Тут багато печер та джерел з цілющими водами”, - констатує сільський староста Володимир Бойко.

Навесні хочуть посеред лісу поставити величезні чани із гарячою джерельною водою, щоб туристи відпочивали. 5-го січня місцеві підуть до сусіднього села посівати. Запрошують усіх охочих.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналіhttps://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина туризм Безводне 
Матеріали по темі