Влада

Учасники бойових дій та ВПО, які втратили житло, зможуть безоплатно отримати земельні ділянки для будівництва житла

28 січня 2023, 15:11

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час дії правового режиму воєнного стану на території України» № 8366-1.

Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяINFORM.

Зокрема проєктом закону вносяться зміни до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, якими пропонується відновити право на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність для громадян України, які відповідно до пункту 19 частини 1 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визнаються учасниками бойових дій та для громадян України, які є внутрішньо переміщеними особами та/або втратили житло під час дії воєнного стану на території України.

Втрачене житло має бути включене до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених воєнною агресією російської федерації.

Передбачається, що ці земельні ділянки використовуватимуться для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Як зазначається у пояснювальній записці, такі зміни додатково мотивуватимуть громадян стати на захист Вітчизни, сприятимуть зняттю зайвої соціальної напруги в суспільстві, демонструватимуть, що держава акцентовано підтримує Захисників та громадян, які є внутрішньо переміщеними та/або втратили житло внаслідок рашистської агресії.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ВПО житло учасники бойових дій 
Матеріали по темі