Суспільство

Учні, які найкраще складуть ЗНО, отримають по 10 тисяч гривень стипендії президента, а переможці міжнародних олімпіад – 100 тисяч гривень

14 квітня 2021, 17:08

14 квітня Уряд ухвалив постанову про призначення і виплати стипендій та премій Президента України для учнів, які мають високі результати здобуття повної загальної середньої освіти. Ті, хто найкраще складуть зовнішнє незалежне оцінювання, отримають по 10 тисяч гривень стипендій президента, а ті, хто покаже найкращі результати на міжнародних олімпіадах – отримають 100 тисяч гривень.

Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України.

«Учні, які своїми досягненнями у навчанні засвідчують високий рівень освіти в Україні, а також сприяють підвищенню авторитету нашої держави на міжнародному рівні, потребують відзначення та фінансової підтримки держави. Таке заохочення обдарованих дітей стане стимулом для продовження навчання у закладах вищої освіти України та розвитку інтелектуального потенціалу суспільства загалом», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Стипендії за найвищі результати ЗНО призначатимуться щороку не більш ніж 270-м учасникам тестування, які:

  • здобули повну загальну середню освіту в поточному році,
  • отримали найбільшу загальну суму балів за результатами ЗНО з усіх навчальних предметів, визначених для обов’язкового складання у поточному навчальному році,
  • зараховані до закладів вищої освіти України і постійно проживають в Україні.

Стипендії виплачуватимуться протягом календарного року з 1 вересня щомісяця у розмірі 10 000 гривень. Особи, яким призначено стипендію, зберігають право на отримання інших стипендій.

Премії Президента України для переможців всеукраїнських і міжнародних олімпіад з навчальних предметів призначатимуться з метою відзначення та державної підтримки учнів.

Премії виплачуватимуться одноразово в розмірі:

  • для переможців всеукраїнських олімпіад – 20 000 гривень;
  • для переможців міжнародних олімпіад – 100 000 гривень.

Постанову ухвалено на виконання Указу Президента України від 28 січня 2021 року № 27/2021 «Про стипендії, премії та гранти Президента України у сфері освіти».

Нагадаємо, для цьогорічної участі в зовнішньому незалежному оцінювання, на Вінниччині зареєструвалися 15 691 особа. Це на 50 учасників тестування більше, ніж в минулому, 2020 році. Найбільше зареєстрованих учасників на українську мову та українську літературу, на математику, а також на Історію України.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: ЗНО стипендія навчання 
Матеріали по темі