Політика

Ухвалено Держбюджет на 2019 рік та зроблено ще один крок до закріплення в Конституції курсу на членство в НАТО і ЄС

23 листопада 2018, 17:16

 Відкривши сесійне засідання, Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув та рекомендував Верховній Раді схвалити у першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО.

Про це пише газета «Голос України».

«Це означає, що в нас є усі законні передумови, щоб ми сьогодні змогли його розглянути в залі Верховної Ради України», – сказав голова парламенту та наголосив, що закріплення в Конституції європейського курсу як стратегічного курсу держави буде гарним і важливим знаком до п'ятої річниці Революції Гідності.

Ще одним надважливим питанням, наголосив глава парламенту, є прийняття Держбюджету-2019.

 

Коли новопризначений міністр фінансів Оксана Маркарова розпочала представлення основного фінансового документа, годинник показував 4 години 57 хвилин ранку. Доповідь міністра була коротка. За її словами, після спільного з профільним комітетом Верховної Ради доопрацювання ухваленого в першому читанні проекту бюджету-2019 на 12 мільярдів гривень збільшилася його дохідна частина, а разом зі спеціальним фондом – на 18 мільярдів.

«Наші пріоритети залишилися незмінними. Бюджет залишається збалансованим і реалістичним, а дефіцит перебуває в межах 2,3 відсотка», – сказала вона. Також О. Маркарова запевнила, що окрім видатків на безпеку та оборону, ключовими пріоритетами уряду є галузі охорони здоров'я та освіти, на фінансування яких, відповідно, виділено 126,9 та 96,7 мільярда гривень. 

Після обговорення прем'єр Володимир Гройсман зауважив, що це абсолютно природно, коли опозиція критикує бюджет, проте обов'язок влади забезпечити в країні стабільність та розвиток. «Ми розпочали багато реформ та перетворень і бюджет країни є абсолютно ключовим інструментом реалізації цих завдань», – сказав глава уряду та підкреслив, що в бюджеті передбачені рекордні 210 мільярдів гривень на безпеку та оборону, збережено видатки на фінансування нової української школи, на зміну професійно-технічної освіти та підвищення заробітних плат науково-педагогічним працівникам.

 

«Так, я хотів би, щоб заробітна плата була вищою, але ми виходимо з того, що треба досягти макрофінансової стабільності економічного зростання», – сказав В. Гройсман та нагадав, що водночас з 1 січня 2019 року буде проведено перерахунок пенсій 500 тисячам військових пенсіонерів, з 1 березня буде проведено масштабний перерахунок пенсій для майже 11,5 мільйона пенсіонерів, 55 мільярдів гривень виділено на будівництво доріг. Крім того, перед країною стоїть величезний виклик у вигляді зовнішнього боргу, адже у 2019 році для його погашення та обслуговування потрібно 417 мільярдів гривень.

Після цього 240 народних депутатів проголосували за ухвалення проекту Держбюджету на 2019 рік в цілому.

Перед ухваленням Держбюджету-2019 Верховна Рада також ухвалила в цілому законопроекти про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів. Зміни до Податкового кодексу, зокрема, передбачають збільшення на 9% ставок акцизного податку на тютюнові вироби, ставки екологічного податку на викиди парникових газів зростуть до 10 гривень за тонну, на 2% збільшено податок на користування надрами для видобутку нафти та на 0,8% – на користування надрами для видобутку залізної руди, на 5% збільшено ренту плату за користування лісом.

ДОВІДКОВО

Доходи Держбюджету-2019 становлять 1,026 трильйона гривень, видатки – 1,112 трильйона гривень.

Граничний обсяг дефіциту Держбюджету – 89,99 мільярда гривень.

Прожитковий мінімум з 1 січня 2019 року встановлено на рівні 1853 гривні, з 1 липня – 1936 гривень та з 1 грудня – 2027 гривень.

Розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019

Одним з найважливіших рішень цього дня стало й ухвалення в першому читанні законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, № 9037).

Ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції (№ 9037) підтримали 311 народних депутатів.

Теги: Верховна Рада державний бюджет 
Матеріали по темі