Економіка

Україна домовилася з Польщею про постачання пального

10 травня 2022, 16:16

Польща може виступити великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно.

Про це у Facebook повідомляє начальник Вінницької обласної військової адміністрації за інформацією віцепрем'єр-міністерки України Юлії Свириденко.

«Нам вдалось посадити за один стіл представників польського та українського бізнесу, а також логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою. Це дозволило знайти практичні рішення для збільшення об’єму поставок у найближчий час», - написала Юлія Свириденко.

Зокрема, за її словами, під час форуму йшлося про конкретні механізми отримання додаткових об’ємів пального від польських трейдерів, знайдено технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об'ємів та отримано підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей.

«Також, для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи нашої АТ «Укрзалізниці» та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання», - зазначила Свириденко.

Перша віцепрем’єрка висловила сподівання, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги.

В уряді розраховують, що зможуть також залучити нафтопродукти із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів.

Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу.

Днями Свириденко повідомила, що протягом найближчих тижнів Україна та Канада завершать роботу над розширенням угоди про зону вільної торгівлі на послуги та інвестиції.

Раніше ми повідомляли про дефіцит на вінницьких заправках і скільки пального заправляють на АЗС.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: пальне Польща 
Матеріали по темі