Суспільство

​Українською, будь ласка: Набула чинності стаття мовного закону про сферу послуг

16 січня 2021, 10:08

16 січня набула чинності 30 стаття закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої всі заклади обслуговування зобов'язані надавати послуги та інформацію державною мовою.

Всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, кругом - обслуговування має бути українською. Але на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою, ви можете подати скаргу до Уповноваженого із захисту державної мови:

  • на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12,
  • електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua
  • або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/

«У разі виникнення запитань щодо механізмів захисту своїх прав на отримання інформації та послуг державною мовою просимо звертатися за номером 044 293 11 79. Телефонна лінія для надання додаткової інформації та консультацій працюватиме у робочі дні з 9:00 до 17:00» - зазначено на сторінці Уповноваженого.

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної»мухвалили ще у 2019 році. Норми мовного закону набувають чинності поступово, і деякі з них почнуть діяти у 2030 році.

Стаття 30 Державна мова у сфері обслуговування споживачів:

1. Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

2. Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи - підприємці, інші суб'єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.

3. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін.

4. Суб'єкт електронної комерції, зареєстрований в Україні, під час своєї діяльності та в разі поширення комерційного електронного повідомлення зобов'язаний забезпечити надання всієї інформації, визначеної Законом України «Про електронну комерцію», в тому числі щодо предмета електронного договору, державною мовою.

5. Інформація про товари та послуги на території України надається державною мовою з урахуванням особливостей, визначених у статті 33 цього Закону.

(частина п'ята статті 30 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 19.09.2019 р. N 114-IX, який вводиться в дію з 19.04.2020 р.)

6. Виробники (виконавці, продавці) в Україні всіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

7. Інформація про вироби (товари), роботи чи послуги, зазначена у частині шостій цієї статті, доводиться до відома споживача в порядку, у спосіб та в обсязі, що визначені Законом України «Про захист прав споживачів».

В інформації про вироби (товари), роботи чи послуги, наданій державною мовою, допускається використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою та/або з використанням літер латинського та/або грецького алфавітів.

8. У разі якщо крім державної інформація про товари та послуги надається також іншими мовами, обсяг інформації про товари та послуги державною мовою не може бути меншими за обов'язковий обсяг інформації згідно з вимогами, встановленими Законом України «Про захист прав споживачів».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: мовний закон 
Матеріали по темі