Економіка

Українцям обіцяють стабілізувати ситуацію на АЗС в липні і зняти обмеження на торгівлю

29 червня 2022, 11:51

На сьогодні на заправках Вінницької області, як і по всій країні, бензин можна купити не усюди і тільки обмежену кількість літрів. Зокрема, є АЗС де бензин продають виключно за наявності паливної картки та талонів. Найбільш розповсюджені ліміти – 20 – 30 літрів бензину. До того ж, при досягненні залишків пального на АЗК критичного рівня, відпуск не здійснюється. Обмежена кількість пального на заправках змушує людей стояти в довжелезних чергах чи їздити по містам у пошуках діючої АЗС. Втім, заяви влади дають надію, що ситуація скоро стабілізується. Так, у липні на АЗС планують зняти обмеження на кількість пального для водіїв.

Про це під час брифінгу в Українському медіацентрі повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Так, за його словами, у червні на український ринок зайшло понад 600 тисяч тонн нафтопродуктів, 400 тисяч тонн – це дизель, 200 тисяч – бензин та скраплений газ. Все надійшло з європейських ринків.

«Таким чином, ситуація на АЗС стабілізується. У центрі та на сході країни поки маємо певний дефіцит, але на заході вже навіть черги на заправках відсутні. У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом. Однак, влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти та без особливої потреби не витрачати їх», – заявив народний депутат.

Між тим, Герус зазначив, що росія показала себе всьому світу як ненадійний партнер. Тому, міжнародні партнери, у рамках санкцій та поза ними, знижують ціну на російський газ та намагаються мінімізувати поставки з цієї країни.

План росії щодо створення в Україні масштабної кризи не реалізувався і вже не буде реалізовано: «У нас напрацьований план поставок та логістика з різних європейських країн».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ілюстративне
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: АЗС бензин газ 
Матеріали по темі