Суспільство

Унікальна розробка: на вінницькому 45-му заводі виготовляють авіазаправники. Фото

10 грудня 2019, 14:01

На вінницькому 45-му заводі впровадили нову розробку – авіазаправники. Такий проект є унікальним для незалежної України.

Про це 10 грудня у «Фейсбук» повідомив міський голова Сергій Моргунов.

«Сьогодні побачив, яку унікальну техніку виробляє вінницький 45-й завод. Цього року тут впровадили нову розробку – авіазаправник. Завод взяв високу планку - в Україні це перший такий проект за часи Незалежності. Колектив сам не сподівався, що зможе впоратися із завданням такої складності. Замовила аеродромний заправник палива Національна гвардія. Ця машина може використовуватися також у цивільній авіації. Підприємство готове поставити свою розробку на серійне виробництво.

Дуже важливо, що на ДП «45 експериментальний механічний завод» зберігся колектив, а підприємство отримує більше державних замовлень. Тут реанімують автівки, які повертаються з зони ООС, виготовляють танкові ремонтні майстерні, розробляють нові типи техніки для армії.

Приємно, коли вінницькі підприємства отримують нове дихання. Виклики, звичайно, є - 45-й завод потребує модернізації та інвестицій у розвиток. І це питання має вирішуватися комплексно, адже підприємство державне!» - йдеться в публікації міського голови.

Загалом за останні чотири роки на заводі розробили чотири типи авто паливозаправників дляМіністерства оборони та чотири типи для Національної Гвардії, два типи модернізовано для служби пального Міністерства оборони. А цього року виготовили авіапаливозаправник.Оскільки в Україні таким виробництвом ніхто не займається, на консультації їздили до Німеччини.

«Вперше в Україні ми виготовили паливозаправник аеродромний. Наш завод такого раніше не робив, ми до цього довго йшли, розуміли усі складності. Їздили до Німеччини консультуватися із спеціалістами. Загальна його вага 32 т, палива може вміститися 20 кубів. В автомобілі обладнання європейських стандартів, встановлений дизельний двигун. Виробництво однієї такої машини у нас займає близько місяця. Наразі авіазаправник тестуємо, і до нового року передамо його в вексплуатацію. Хочу зазначити, що наразі Повітряні Сили України користуються заправниками, які виготовлені 40-50 років тому. Вартість нашої машини без шасі 1 млн 300 тис грн, що в рази дешевше пропозицій європейських компаній.До нас приїздив менеджер з Борисполя, і він був дуже здивований такою роботою, він не очікував, що ми можемо таке зробити», - розповів директор заводу Микола Чумак.

Вінниця.info, фото зі сторінки міського голови

Теги: завод у Вінниці автомобілі  
Матеріали по темі