Культура

УНР, Збройні сили Півдня Росії і сучасна техніка – реконструктори розповіли деталі бою, який відтворять у Вінниці. Фото

11 жовтня 2018, 13:26

 13 жовтня на честь святкування Дня Захисника України та 100-річчя Української Революції 1917-1921 років, у Вінниці відбудеться третій всеукраїнський фестиваль «Вінниця – столиця УНР». У рамках фестивалю відтворять бій армії УНР проти білогвардійців, покажуть військову техніку та пройдуться парадом головною вулицею міста.

Про родзинки та особливості цьогорічного фестивалю організатори розповіли під час екскурсії в ретро-трамваї.

Реконструкція бою вперше змінить місце проведення. Так вдасться відтворити події, максимально наближені до реальних.

«Військово-історична реконструкція змінила локацію, відбуватиметься у Центральному парку. Район невеличкого яру, поряд «Міні-Вінниця», кіноконцертний зал «Райдуга» та ділянка паркового стадіону. Цього року ми вирішили відтворювати події, які наближені до реальності. Попередні варіанти були повні вуличні бої українців зі своїми супротивниками. Тепер ми говоримо про події 13-15 жовтня 1919 року, коли українське військо провадило свій потужний і, фактично, останній в тому році генеральний наступ проти денікінців, проти білогвардійців та збройних сил Півдня Росії. Умовно, ми будемо говорити про узлісся на околицях м. Бершадь», – зазначає керівник «Центру історії Вінниці» Олександр Федоришен.

Окрім українського війська, армії УНР та збройних сил Півдня Росії, готують сюрпризи. В першу чергу, декілька цікавих військових підрозділів, які брали участь у подіях в той час, військова техніка, артилерія, піротехніка.

Організатори зазначають, що цьогоріч вони очікуються більше 150 учасників на фестивалі. Під час екскурсії у ретро-трамваї представили реконструкторів - військових Південної Росії.

«Якщо читати хроніки минулих подій, то, можливо, на фестивалі ми кількісно відтворимо ті бої, які були у 1919 році. Адже вони були не завжди на велику кількість народу, були й 100 на 50 осіб. В даному випадку ми можемо наблизитися до реалізму і в кількісному плані», – зазначив один з організаторів фесту Віталій Головенько, який приміряв форму противника.

Фестиваль дивуватиме технікою: традиційний пенцерник «Петлюра», «Остін», бронеавтомобіль «Варта-2», який презентує Нацгвардія України, піротехніка. Зброю використовуватимуть тільки вихолощену.

З 10-ї до 13:00 на Європейській площі біля вежі відбуватиметься виставка історичної бронетехніки за часів визвольних змагань.

О 13:00 на вул. Соборній в сторону Хмельницького шосе розпочинається хода Захисників України.

О 14:00 у Центральному парку відбудеться відтворення бою під м. Бершадь, який відбувся восени 1919 року.

Вінниця.info

Теги: фестиваль техніка бій УНР 
Матеріали по темі