Економіка

Уряд затвердив порядок компенсацій для людей, які використовують електроопалення

3 лютого 2021, 16:31

Уряд затвердив порядок компенсації для людей, які використовують електроопалення.

Відповідно до постанови №64 від 1 лютого, Кабінет міністрів постановив запровадити надання компенсації на оплату електричної енергії, спожиту у I кварталі 2021 р., у зв'язку з відміною окремих знижених тарифів деяким категоріям споживачів (крім тих, які отримують житлову субсидію):

●населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;

●населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;

●багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Загалом, це більше ніж 600 тисяч українських родин. Держава виділить на такий вид компенсацій 1,4 млрд грн.

Компенсація надається шляхом спрямування бюджетних коштів постачальникам універсальних послуг з подальшим їх зарахуванням, як часткову оплату за спожиту у I кварталі 2021 р. електричну енергію, на особові рахунки споживачів.

Постачальник універсальних послуг повинен поінформувати споживача про надану йому компенсацію шляхом розміщення відповідної інформації у платіжному рахунку та в особистому кабінеті споживача.

Розрахунок компенсації здійснюється за таким алгоритмом:

●за об’єктами споживачів, щодо яких діяли відповідні знижені тарифи станом на 31 грудня 2020 р., здійснюється розрахунок вартості фактичного обсягу споживання в межах обмежень 3000 кВт∙год на місяць, за зниженими тарифами та за фіксованою ціною, встановленою з 1 січня 2021 р.;

●за об’єктами споживачів, здійснюється розрахунок вартості фактичного обсягу споживання за зниженими тарифами та за фіксованою ціною, встановленою з 1 січня 2021 р.;

●під час здійснення розрахунку за зниженим тарифом та фіксованою ціною:

●за наявності обліку споживання електричної енергії за періодами часу застосовуються відповідні тарифні коефіцієнти;

Не застосовується 30-відсоткова знижка, що була передбачена станом на 31 грудня 2020 р. для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Розмір отриманої компенсації не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: компенсація електроопалення 
Матеріали по темі