Економіка

В 2020 році на Вінниччині відремонтували найбільше доріг за останнє десятиліття

10 грудня 2020, 17:41

За 2020 рік на території Вінницької області відремонтували 104,5 кілометрів доріг. Це найкращий показник за останні 10 років.

Відповідну інфографіку на своїй фейсбук-сторінці керівник програми «Регіональний розвиток» аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Юрій Голик.

В своєму дописі діяч розвінчує міфи щодо ремонту доріг за останні роки.

«Сьогодні розберемо твердження «Так і раніше дороги робились». Дійсно. Робились. Наприклад, в 2017-2019 роках в основному у Вінницькій області. Бувають такі збіги. Просто факти. За 2017-2019 роки Вінницька область отримали на дороги Укравтодора 5,64 млрд грн. Це складає 7,5% від всіх грошей в ці роки на дороги Укравтодора», – зазначає Юрій Голик.

За словами державного менеджера та засновника мережі коворкінгів Creative States, навіть попри вагоме фінансування в ті роки, в 2020 році на Вінниччині доріг зробили все одно більше. Хоча цьогоріч кошти Укравтодору були розподілені за рівним принципом.

«В цьому році в Укравтодору нема улюбленців. Є план на рік, побудований за маршрутним принципом і за умови роботи дороги від та до, а не ділянками, а далі – швидкість роботи кожної області.

І навіть за такого, рівного принципу, в 2020-му році у Вінницькій області зроблено доріг в кілометрах більше, аніж в будь-який рік з 2017-го по 2019-й. Це називається система, логіка та Здоровий Глузд. Тому, правильна відповідь на питання «Так і раніше ж дороги ремонтувались та будувались» такий: «Так, ремонтувались, але в кілька, а іноді в десятки, разів менше, аніж в цьому році», – повідомляє в своєму дописі Юрій Голик.

Відповідно до опублікованої інфографіки:

В 2019 році на Вінниччині було зроблено 90,9 км доріг;

2018 – 97,1 км;

2017 – 86,8 км.

Найменш продуктивним за останнє десятиріччя став 2015 рік, коли в регіоні не відремонтували жодного кілометру доріг.

Нагадаємо, у 2020 році з державного бюджету місцевим бюджетам спрямовано 67,3 мільйонів гривень субвенції на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Вінницької області.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото на головну – власне, інфографіка – з фейсбук-сторінки Юрія Голика

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: ремонт дороги Вінниччина відремонтували за 2020 рік 
Матеріали по темі