Події

В «батьківську суботу» в селі на Вінниччині воюють за церкву: перекривали дорогу, з заявою про побиття до поліції звернулась жінка. Відео

15 червня 2019, 16:46

15 червня у селі Лука Мелешківська Вінницького району стався церковний конфлікт, під час якого до поліції з заявою про побиття звернулась жінка.

Релігійна громада Преображення Господнього одна з 91 громад області, які почали процедуру перереєстрації в Православну Церкву України, і вже отримали документи але службу в сільській церкві проводять священики Московського патріархату. Сьогодні з приводу цього виник конфлікт, бо УПЦ МП привезли «на підмогу» багато вірян з інших сіл, аби не допустити в храм прихожан ПЦУ. Місцеві жителі, навіть перекрили рух на дорозі в знак протесту.

В церкві московського патріархату на сайті написали, що віруючі ПЦУ на чолі зі священником хотіли захопити їх храм.

«Прибічники ПЦУ на чолі з священиком Віктором Чверкуном з‘явились на території храму вранці, коли у храмі відбувалось богослужіння. Оскільки цей день - Троїцька батьківська субота, парафіяни храму не заважали активістам заходити на церковне подвір’я, думаючи що вони збираються правити панахиду. Однак, як тільки активісти зібрались у великій кількості, декілька агресивно налаштованих жінок і чоловіків підійшли до дверей храму і почали вимагати, аби парафіяни впустили їх всередину. Почувши відмову, активісти почали провокувати конфлікт…», - зазначається на сайті Вінницької єпархії УПЦ (московського патріархату).

«…Незважаючи на це, духовенству та вірянам вдалось не допустити захоплення храму», - вказують на сайті УПЦ МП.

В поліцію надійшло повідомлення про постраждалу, але від госпіталізації жінка відмовилась.

«На лінію «102» двічі звертались з приводу того, що під час сутичок біля храму вдарили жінку. До неї викликали швидку, але від госпіталізації жінка відмовилась. Більше повідомлень про постраждалих не надходило. Люди, дійсно, частково обмежили рух дорогою через Луку-Мелешківську, але станом на 15.20 рух відновили. На місці поліція забезпечувала охорону громадського порядку, розвівши по різні боки сторони конфлікту. Обидвом сторонам слідчі роз’яснюють їх права і обов’язки та попереджають про відповідальність за порушення закону», - повідомила Вiнниця.info Анна Олійник.

Вiнниця.info, фото з сайту Вінницької єпархії ПЦУ, відео з мобільного додатку ДКВ/ДТП

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква конфлікт 
Матеріали по темі