Місто

В будівлі «Савою», де розміщується суд, для туристів підготували світлини Вінниці 1914 – 2018 років

5 травня 2019, 10:37

Сьомий апеляційний адміністративний суд, який розташований в будівлі пам’ятки архітектури на Соборній, єдина в Україні судова установа, включена в туристичний маршрут міста. Тут для гостей підготували нову експозицію із 65 фотографій Вінниці - від дореволюційного періоду до сучасності. В світлинах відображені краєвиди міста, архітектура та історія змін «Савою». Переглянути фото відвідувачі можуть під час екскурсії, яка входить до туристичного маршруту.

«Приміщення «Савою» є особливим для Вінниці і входить до ТОП 10 знакових будівель міста. Коли я спілкувався з істориками і краєзнавцями, то обіцяв, що в цьому приміщені будуть проводитись важливі події для Вінниці. За концепцією це приміщення має входити в туристичний маршрут міста. Наразі проекти вже готуються. Нова експозиція світлин демонструє, як розвивалось місто, від часу будівництва цього приміщення («Савою» – ред.)», - коментує голова Сьомого апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин.

Експозиція розташована вздовж сходів між 1 та 6 поверхами. Розпочинається світлинами Вінниці 1914 року та завершується фотографіями 2018 року.

«Оскільки приміщення «Савою» включено до туристичного маршруту, буде розроблена відповідна програма. Екскурсії - на безоплатній основі. Варто відмітити, що в американських судах теж є відповідні екскурсійні дні. Навіть є презенти від суду та сувенірна продукція, яку можна придбати. Але, виходячи з нашого законодавства, ми не можемо так робити», - зазначає голова суду.

Створити експозицію світлин допомогли історики. Вони також зібрали матеріали про будівлю ще перед початком її реконструкції, в результаті чого було прийнято рішення відновити мансарду та шпиль, які «Савой» мав до перебудов у радянські часи.

«Коли ми розпочинали проект реконструкції приміщення, мене запросили на історико-презентаційний вечір, який проводили тоді ще студенти нашого педагогічного університету, серед яких був Олександр Федоришен. Тоді було багато презентаційних фотографій будівлі «Савою». Історики через Skype зв’язувались з людьми, які жили в інших країнах, але пам’ятали це приміщення. Деякі навіть розказували, що заплативши рубль адміністратору можна було покататись на ліфті. З тих пір ми почали частіше спілкуватись з фахівцями, вони показували багато фотографій. Внаслідок чого і з’явилась ідея відновити мансардний поверх. До того ми не знали, що була мансарда, купол, шпиль. Це все видно на світлинах, які розміщені в будівлі суду», - розповідає Віталій Кузьмишин.

Нагадаємо, туристичний маршрут через суд - це вінницька новація, якої в Україні ще немає. Художні експозиції у суді починаються ще з холу на першому поверсі. На 6 поверсі знаходиться кімната з експонатами музею. Візит безкоштовний (до розцінок входять лише послуги екскурсовода). Екскурсію потрібно завчасно замовляти в КП «Подільський туристично-інформаційний центр».

Як відомо, пам’ятка архітектури «Савой», спроектована архітектором Григорієм Артиновим. З кінця 2018 року, після реконструкції, в будівлі розміщується Сьомий апеляційний адміністративний суд, територіальна юрисдикція якого поширюється на чотири області – Вінницьку, Хмельницьку, Чернівецьку ти Житомирську.

Вiнниця.info

Теги: суд Вінниця Савой  
Матеріали по темі