Культура

В Чистий четвер у Вінниці розмалювали велетенські писанки. Фоторепортаж

13 квітня 2017, 17:24

 13 квітня у Вінниці стартував фестиваль «Великоднє диво». На Майдані Незалежності встановили п’ять велетенських муляжів пасхальних яєць. До створення писанок міг долучитися кожен. Найактивнішими стали студенти медичного університету і вихованці школи мистецтв. Одні малювали на святкових символах храми, інші зображували Україну – у вишиванці, з квітами. Відтворили і сакури, які розквітли в місті. Брали пензлі до рук і звичайні перехожі.

Писанки не випадково створювали у Чистий четвер, адже цей обряд дійшов до нас з давніх-давен.

«Традиційно, на Поділлі яйця розписували у Чистий четвер. Сьогодні якраз той день. Тому це символічно і душевно», - зазначив учасник арт-проекту Олександр Никитюк.

Велетенські писанки стоятимуть біля фонтану «Равлик» до 18 квітня. В останній день фестивалю розмалюють останнє пасхальне яйце і проведуть «битву» крашанок.

Про це розповів директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук.

«Це вперше відбувається сьогодні у Вінниці. 18 квітня ми будемо розписувати останню писанку, цього року їх буде всього 6. Сподіваємося, що наступного року більше. Також біля водограю відбудеться щорічна «битва» крашанками. Ми запрошуємо всіх охочих, хто вважає за потрібне вкласти часточку своєї творчості», - сказав посадовець.

Завітав на захід і міський голова Сергій Моргунов. За словами мера, цьогоріч Великдень особливий, віряни різних конфесій святкують його разом.

«Цього року католицька і православна Пасха збігаються в даті. Ви знаєте, що писанки в кожному регіоні мають свою стилістику, свій творчий почерк. В тому, як розмальовується і оформлюється писанка, закладена душа України.

Ми думали, що цікаве організувати на Великдень. Однією з пропозицій став інтерактив. Вінничани можуть долучитися до розписування писанок», - говорить Сергій Моргунов.

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: фестиваль 
Матеріали по темі