Суспільство

В день голосування правоохоронці Вінниччини зафіксували 143 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства

26 жовтня 2020, 10:00

Станом на північ 26 жовтня правоохоронці Вінниччини зареєстрували 143 повідомлення щодо подій, пов’язаних з можливими порушеннями виборчого законодавства у день голосування. Правоохоронці розпочали три кримінальні провадження. На дев’ять правопорушників склали адмінпротоколи.

Про це повідомляють у відділі комунікації Національної поліції Вінницької області.

Як зазначають правоохоронці, більшість повідомлень про вчинення правопорушень

стосувалась незаконної агітації – 52 факти, проведення опитування «5 питань від президента» – 21, відсутності у списках виборців – 14 та 16 повідомлень про порушення роботи дільничних виборчих комісій.

За трьома фактами розпочаті кримінальні провадження відповідно до ст. 158-1 ККУ (незаконне використання виборчого бюлетеня), за ч. 1 ст. 296 ККУ (хуліганство) та ч.1 ст. 259 ККУ (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).

Крім цього, на 9 правопорушників виборчого законодавства склали адміністративні протоколи, з них 2 – за порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, 1 – за недопуск спостерігача ОПОРИ на засідання дільничної комісії, 6 – за псування або винесення виборчих бюлетенів виборцями.

Поліцейські зазначають, що нестимуть службу до завершення підрахунку голосів та транспортування виборчої документації до територіальних виборчих комісій.

Нагадаємо, 26 жовтня вночі в Тульчинському районі напали на виборчу комісію і намагались забрати протоколи. Порушників затримали.

Ввечері 25 жовтня начальник обласної поліції Вінниччині Іван Іщенко розповів про правопорушення, зафіксовані в день виборів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – ілюстративне

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: поліція голосування вибори порушення 
Матеріали по темі