Події

В Гайсині у відстійнику потонув КамАЗ разом з водієм – комісія встановила причину нещасного випадку

15 січня 2020, 15:18

25 жовтня о 10-й годині у водозабірному каналі Гайсинського цукрового заводу було виявлено перевернутий автомобіль КАМАЗ, який вивозив уночі дефекат на поля фільтрації. У кабіні виявили мертвого водія. Комісія з розслідування нещасного випадку встановила, що напередодні водій змінив напрямок руху, не переконавшись, що це буде безпечно, а через відсутність знаків безпеки на дорозі не впорався з керуванням.

Про це йдеться в повідомленні управління Держпраці у Вінницькій області.

З постанови про закриття кримінального провадження встановлено, що 25 жовтня о 3 год. 05 хв, водій Д., керуючи технічно справним автомобілем і рухаючись технологічною дорогою на території орендованих земель цукрового заводу ТОВ «ПК «Зоря Поділля», при зміні напрямку руху допустив виїзд керованого ним транспортного засобу за межі проїзної частини праворуч у кювет, де відбулось перекидання у водозабірний канал річки Сіб.

Згідно з висновком Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи, смерть водія настала від механічної обтураційної асфіксії внаслідок закриття дихальних шляхів водою при утопленні. Судово-токсикологічної експертизою у крові трупа спиртів не виявлено.

Причинами настання нещасного випадку визнано порушення вимог безпеки під час експлуатації автомобіля – зміна напрямку руху, не переконавшись, що це буде безпечно, та незадовільний технічний стан території підприємства – відсутність знаків безпеки, сигнальних кольорів та належних огороджень у небезпечній зоні (на технологічній дорозі).

У зв’язку з тим, що нещасний випадок з Д. стався на території підприємства, під час виконання трудових обов’язків, у робочий час, на підставі підпунктів 1, 2 пункту 52 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №337, даний нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом.

Члени комісії зі спеціального розслідування мали зустріч з дружиною потерпілого, було надано роз’яснення з питань, які виникли внаслідок настання нещасного випадку.

Вінниця.info, фото рятувальників

Теги: рятувальники вода потопельник 
Матеріали по темі