Здоров‎’‎я

В Іллінецькому районі відкрили амбулаторію, яка обслуговуватиме понад 4500 мешканців громади. Фото

26 листопада 2020, 15:12

В селі Борисівка Іллінецького району відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Амбулаторія має обслуговувати 4630 менканців Іллінецької громади. Це жителі трьох сіл і одного мікрорайону м. Іллінців. На будівництво амбулаторії держава виділила 8,7 млн грн і майже 1 млн грн – Іллінецька міська рада.

Про це у Фейсбук повідомив голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов.

«Населені пункти прикріплені до обслуговування амбулаторією – с.Борисівка, с. Красненьке, Лиса Гора, мікрорайон «Варварівка» м. Іллінці. Відстань від найвіддаленішого села до амбулаторії – 11 км. Задля підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості держава виділила на будівництво амбулаторії 8,7 млн грн і майже 1 млн грн – Іллінецька міська громада.

В амбулаторії заплановано 2 посади лікаря загальної практики сімейної медицини та 2 посади сімейної медичної сестри, а також посада медичної сестри кабінету щеплень, 0,5 посади молодшої медичної сестри та посада водія», – пише Сергій Борзов.

Амбулаторія також забезпечена санітарним автомобілем Renault Duster та комплектом телемедицини за кошти з державного бюджету.

«До речі, як працює телемедицина продемонстрували – зробили кардіограму пацієнту і одразу проконсультувались з кардіологом з Вінниці. Телемедичне консультування використовується для надання вчасної та адекватної медичної допомоги пацієнту, а також для інтерпретації знімків та інших зображень, зафіксованих цифровими носіями, до прикладу, рентгенологічні знімки чи дані ЕКГ.

Діагноз можна поставити блискавично, не втрачаючи дорогоцінний час. Це змога пацієнтам із найвіддаленіших куточків Вінниччини отримати кваліфіковану медичну допомогу. Застосування телемедичного обладнання дозволяє медикам оперативно приймати рішення, знімати кардіограму та інші важливі показники життєвого стану, які є особливо важливими при серцево-судинних хворобах», – додав Сергій Борзов.


Нагадаємо, в Капустянах на Вінниччині відкрили амбулаторію, яка обслуговуватиме 7 сіл. Вартість будівництва – майже 9 мільйонів гривень.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Борзова та з сайту Вінницької ОДА

Теги: амбулаторія сімейна медицина телемедицина 
Матеріали по темі