Суспільство

В Іллінцях на Вінниччині сміття, яке не переробляється, спалюватимуть та згодовуватимуть черв’якам

12 жовтня 2021, 15:54

В Іллінцях на Вінниччині тверді побутові відходи, що не підлягають переробці, спалюватимуть за допомогою утилізатора. Повідомлення про впровадження системи спалювання муніципальних відходів, що не підлягають подальшій переробці, в термічному утилізаторі, в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля опублікувало комунальне підприємство «Добробут» Іллінецької міської ради.

Зазначається, що утилізатор застосовуватимуть для завершення повного циклу поводження з твердими побутовими відходами. Журналісти Вінниця.info звернулись за коментарями щодо впровадження системи спалювання муніципальних відходів до директора комунального підприємства «Добробут» Іллінецької міської ради Дениса Гетьмана.

«Використання утилізатора дасть змогу завершити повний цикл переробки та утилізації муніципальних відходів, вирішити проблему нагромадження ТПВ на полігоні і, відповідно, позитивно вплине на екологію. За допомогою утилізатора ми плануємо утилізувати тверді побутові відходи, що не підлягають переробці. Це такі відходи як одноразові стаканчики від кави, тканини, дерев’яні відходи, туалетний папір. Немає сенсу акумулювати ці відходи на полігонах. Це відходи непридатні для сортування. Ми відсортовуємо 50% всіх побутових відходів. Ще 30% - це органічні відходи, які плануємо переробляти за допомогою каліфорнійського черв’яка. Ще 15% - будемо спалювати в утилізаторі», - зазначив Денис Гетьман.

У повідомленні про планову діяльність зазначається, що максимальна температура спалювання 1200 градусів. Для роботи утилізатора використовуються дизельні пальники та система очистки димових газів. З метою зменшення виділення тепла у навколишнє середовище передбачене відведення виробленого тепла для обігріву тепличного господарства та поряд розташованих виробничих приміщень.

За словами директора комунального підприємства, найближчий об’єкт житлової забудови розташований на відстані одного кілометра. Разом з тим, Денис Гетьман запевнив, що викиди в атмосферу відсутні. А пару використовуватимуть для теплиць.

Як відомо, Іллінці, єдина громада у Вінницькій області, де впроваджується повний цикл переробки та утилізації твердих побутових відходів. Раніше Вінниця.info публікувала фоторепортаж з Іллінців – місто потопає у тисячах різнокольорових квітів, які вирощують за доходи від сміття. Розповідали, про початок виробництва тротуарної плитки зі сміття. Показували, як виготовляють тротуарну плитку. І писали про яблуневий сад на місці колишнього стихійного смітника. Минулого року там зібрали перший врожай яблук.

Нагадаємо, межі міста Іллінці збільшились з 780 до 3106 гектарів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Іллінці переробка сміття спалювання сміття 
Матеріали по темі