Місто

В інфекційне відділення вінницької лікарні №1 проклали кисневу магістраль

1 квітня 2020, 10:57

В інфекційне відділення вінницької міської клінічної лікарні проклали кисневу магістраль до палат. Раніше медики працювали з кисневими балонами, зараз зробили внутрішнє підведення до ліжок. Облаштували 12 кисневих точок в боксованих палатах, та тривають роботи в напівбоксованих – ще 13 точок.

Про це розповів міський голова Сергій Моргунов під час брифінгу 31 березня, – повідомляє прес-служба Вінницької міської ради.

«Хочу дати відповідь на питання, що міська рада виділила на лікарні для боротьби з коронавірусом 50 млн, а лікарі без захисту – де ці гроші? По-перше - ми уже проклали кисневу магістраль до палат в інфекційне відділення лікарні №1. Раніше працювали з кисневими балонами, зараз кисень проведено безпосередньо у відділення та зроблене внутрішнє підведення до ліжок. Вже облаштовано 12 кисневих точок в боксованих палатах першого поверху. Тривають роботи в напівбоксованих палатах другого поверху – ще 13 кисневих точок. Тут необіхдно враховувати усі тендерні процедури, які фактично до кінця минулого тижня відбувалися у звичному режимі, тобто не менше 45 днів а то й до 60, в залежності від тієї чи іншої закупівлі. Друге - я вже говорив раніше про закупівлю медичного обладнання – інфузоматів, насосів, переносного рентген-апарату. Це все обладнання вже працює, вже лікують хворих на COVID-19. Отримали 25 функціональних ліжок. Загалом у березні уже придбано обладнання на 1,3 млн. грн. за кошти міського бюджету», - розповів міський голова Сергій Моргунов.

Також уже зробили замовлення на поставку 20 апаратів штучної вентиляції легень. Проте Вінниця, як і всі міста, стоїть у черзі. Як тільки ці апарати надійдуть - їх поставлять в роботу. Перший апарат має бути поставлений 4 квітня. Наразі у місті наявні 50 апаратів ШВЛ, які можна використовувати, коли є потреба.

Мер відзначив, що найболючішим питанням є засоби захисту для медичного персоналу. Адже їх потрібно дуже багато і щодня. Муніципалітет постійно працює над питаннями поставок засобів індивідуального захисту. Зараз із цим суттєво допомагають волонтери.

«Хочу подякувати волонтерам за те, що вони налагодили процес на базі наших підприємств з пошиття біокостюмів одноразового використання. Можливості нашої вінницької промисловості – 150-200 костюмів на день. Тому необхідний час, щоб забезпечити в повному об’ємі всі наші медичні заклади засобами індивідуального захисту, не кажучи уже про працівників поліції та комунальної сфери. Багато постачальників хочуть продати тільки за готівку, але ми не можемо так використовувати бюджетні кошти. Дуже важлива згуртованість і взаємодія органів влади, волонтерських та громадських організацій та ініціативи «СтопВірус». Саме в цій єдності наша сила, і ми зможемо достойно пройти ці всі випробування», - додав Сергій Моргунов.

Нагадаємо, 18 березня під час позачергової сесії Вінницької міськради, було прийнято рішення про виділення 50 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом. Почали закупівлю 20 апаратів штучної вентиляції легень, шприцевих насосів, інфузоматів, захисних костюмів, респіраторів. Ці засоби є першочерговими для забезпечення захисту медичних працівників та посилення роботи в умовах можливого поширення COVID-19.

Вінниця.info, фото з сайту ВМР

Теги: вентиляція кисень інфекційне відділення 
Матеріали по темі