Місто

В історичній будівлі на вулиці Петлюри розмістять музей тимчасової столиці

26 квітня 2019, 13:32

26 квітня на сесії Вінницької міської ради депутати підтримали два рішення, якими надають згоду прийняти до комунальної власності з державної дві будівлі. Одна з них розташована на вулиці Симона Петлюри, 15, інша – на Театральній, 29.

«Будівля по Театральній була в державній власності і передана обласній державній адміністрації. Зараз опрацьовуємо питання передачі в комунальну власність. Там знаходиться архітектурно-будівельний контроль, буде знаходитись Агенція просторового розвитку та офіс GIZ», - прокоментував мер.

В будівлі по вулиці Симона Петлюри планують створити Музей тимчасової столиці.

«Опрацьовано питання передачі будівлі (раніше там було обласне радіо) до власності територіальної громади м. Вінниці. Там ми хочемо створити музей в рамках загального музею Історія Вінниці, а саме – музей українських визвольних змагань 1917 – 1921 року», - зазначив Сергій Моргунов.

Як відомо, 100 років Вінниця була тимчасовою столицею Української Народної Республіки (2 лютого – 6 березня 1919 р.).

Два роки тому у дворі будівлі по вулиці С. Петлюри, 15 в День зaхисникa Укрaїни відкрили пaм’ятник видaтному держaвному тa політичному діячеві чaсів укрaїнської Революції 1917 -1921 років Симону Петлюрі.

Вiнниця.info

Теги: будівлі власність 
Матеріали по темі