Україна

В Італії затримали ватажка мафії «Коза ностра». Він переховувався 30 років

16 січня 2023, 14:54

На Сицилії заарештували боса мафії «Коза ностра» Маттео Мессіну Денаро. Він переховувався 30 років.

Про це пише BBC News Україна. Це також підтвердила прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні у своєму Twitter.

За повідомленнями, Мессіну Денаро затримали у приватній клініці в столиці Сицилії Палермо, де він проходив лікування. Вважають, що він є босом сицилійської мафії «Коза Ностра».

Італійські ЗМІ повідомили, що його заарештували карабінери близько 10:00 ранку за місцевим часом (11:00 за Києвом) і доставили в секретне місце. За повідомленням, в арешті брали участь понад 100 військовослужбовців.

Мессіну Денаро заочно засудили до довічного ув'язнення за численні вбивства – зокрема, вбивство в 1992 році антимафіозних прокурорів Джованні Фальконе та Паоло Борселліно, смертоносні вибухи 1993 року в Мілані, Флоренції та Римі, а також викрадення, тортури та вбивство 11-річного сина мафіозі, який став державним свідком.

Бос мафії також керував рекетом, незаконним захороненням відходів, відмиванням грошей і торгівлею наркотиками для потужного організованого злочинного синдикату «Коза Ностра».

Він був протеже Тото Ріїни, голови клану Корлеоне, якого заарештували в 1993 році після 23 років переховування. Хоча Мессіна Денаро переховувався з 1993 року, вважалося, що він продовжував віддавати накази своїм підлеглим з різних секретних місць.

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні подякувала збройним силам за роботу із затримання «найважливішого члена мафіозного злочинного угруповання».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Коза ностра затримали ватажка мафії 
Матеріали по темі