Економіка

В ізоляторі, де тримають підозрюваних, коронавірусу не бояться?

8 травня 2020, 10:32

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий та начальник відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Олена Ярошенко здійснили моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання №1 ГУ Національної поліції у Вінницькій області (м. Вінниця), що знаходиться у сфері відповідальності МВС. Метою візиту було вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення серед затриманих гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Станом на 05.05.2020 в установі утримуються 2 особи.

Під час візиту членами моніторингової групи Секретаріату Уповноваженого встановлено, що в ІТТ недостатньо вживаються заходи з попередження проникнення та поширення коронавірусної хвороби.

Зокрема, на вході до установи відсутня інформація щодо введення в ІТТ №1 карантину, переліку заходів для відвідувачів та персоналу. Наявна лише наліпка «Вхід в масках».

Також при вході до установи не проводиться температурний скринінг через відсутність безконтактних термометрів. У наявності лише 1 ртутний термометр. Огляд та опитування персоналу та відвідувачів щодо стану їхнього здоров’я не проводиться. Також не проводиться щоденний температурний скринінг і посилений моніторинг стану здоров’я самих утримуваних.

Персонал установи не повністю забезпечено засобами індивідуального захисту. Так, на день візиту, установу було забезпечено лише 3 парами захисних окулярів, 5 захисними костюмами, 40 парами гумових рукавичок, 40 масками та респіраторами. Для дезінфекції приміщень в наявності було всього 3 літри розчину «Стопвірус». Також у березні установа отримала 30 флаконів розчину індивідуальної дезінфекції. З’ясовано, що персоналу на зміну видається лише 1 захисна маска. Через це працівникам ІТТ доводиться їх купувати за власні кошти.

Під час транспортування утримуваних осіб до суду, або для участі у слідчих діях, їх не забезпечено засобами індивідуального захисту (гумовими рукавичками). Посади штатних дезінфекторів в ІТТ не передбачені, тому до проведення дезінфекцій камер залучають самих утримуваних. Якість проведення такої дезінфекції ніхто не контролює.


На неналежному рівні організовано проведення карантинних заходів. Не проводиться дезінфекційна обробка продуктів харчування, предметів першої необхідності, посилок (передач), які надходять до установи. В ІТТ № 1 немає затвердженого плану протиепідемічних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної хвороби в установі.

Не дотримується право на безпечні умови перебування утримуваних осіб. Зокрема, встановлено, що лише під час візиту моніторингової групи, утримуваним було видано засоби індивідуального захисту (маски), а в камерах розміщено інформаційні листи щодо профілактики та попередження інфекційних хвороб.

Відсутні жарознижуючі препарати. Не затверджено алгоритм дій (клінічний маршрут руху пацієнта) у разі виникнення підозри на наявність в утримуваних осіб коронавірусу COVID-2019, а також у разі масового спалаху коронавірусної інфекції в установі.

Екстрена медична допомога надається бригадами швидкої допомоги лікувально-профілактичних закладів органів охорони здоров’я за викликом працівників ІТТ.

Нагадаємо, в лютому працівники Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно із представниками громадських організацій здійснили повторний моніторинговий візит до Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)». Виявлено ряд порушень: переповнені камери, відсутність перегородок між санвузлами та приміщенням для сну, порушення прав ув’язнених на медичну допомогу…

Вінниця.info, фото з сайту Уповноваженого з прав людини ВРУ

Теги: коронавірус установи обмеження волі Вінниця 
Матеріали по темі