Суспільство

В курортному Хмільнику на Вінниччині почнуть чистити річку Південний Буг

19 червня 2019, 13:33

В липні розпочнуть роботи по розчистці річки Південний Буг від намулу, в межах Хмільницького району. Вже проведені громадські слухання, а проектно-кошторисна документація пройшла процедуру оцінки впливу на довкілля. Для розчистки річки буде задіяно земснаряд, екскаватори та інша спецтехніка. Загальна вартість проекту становитиме майже 52 мільйони гривень.

Про це повідомив заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк.

«Робота проводитиметься поетапно. В цьому році з обласного екологічного фонду виділять 5 мільйонів гривень та 1 мільйон співфінансування з місцевого бюджету. Зараз проводять підготовчі роботи. Це нагальна проблема. Я особисто клопотав аби цьогоріч приступили до розчистки річки Південний Буг, що протікає у межах Хмільницького району. Адже це курортний регіон. Окрім місцевих жителів сюди приїздить багато людей відпочивати та оздоровлюватися. Намул, що осідає по течії річки забиває малі джерела, а також спричиняє загнивання водоростей, призводить до погіршення стану питної води та води у водоймах», - говорить Олександр Крученюк.

Загалом буде розчищено 7,3 кілометри річки Південний Буг, що протікає в межах Хмільницького району. За словами заступника голови Вінницької ОДА, об’єм розчищених мулових наносів становитиме понад 250 тисяч метрів кубічних. Також упорядковуватимуть береги.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Південний Буг розчистка 
Матеріали по темі