Суспільство

В Києві помер батько Петра Порошенка

16 червня 2020, 14:25

16 червня у віці 84-ох років помер депутат Вінницької обласної ради двох скликань, успішний бізнесмен, батько п’ятого президента України Петра Порошенка, Олексій Іванович Порошенко.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці партії «Європейська Солідарність».

«Сьогодні перестало битися серце великої людини праці, хлібороба, громадського та політичного діяча, Героя України, батька п’ятого президента України Олексія Івановича Порошенка.

Все своє життя він присвятив служінню Україні, розвитку її економіки, дбав про людей.

Висловлюємо щирі співчуття Петру Олексійовичу та Марині Анатоліївні, усім рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – смерті батька та друга, наставника та порадника. Важко знайти такі слова, які б змогли зменшити душевний біль від втрати рідної людини.

Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи», – йдеться в дописі партії.

Довідка

Олексій Іванович Порошенко народився в у селі Саф'яни Ізмаїльського жудеця Королівства Румунія (нині – Одеська область) 11 червня 1936-го року.

Закінчив 7-річну школу в Саф’янах і середню школу в Ізмаїлі, вступив до Львівського сільськогосподарського інституту.

Закінчив інститут в 1959-му, здобувши фах інженера-механіка механізації трудомістких процесів у сільському господарстві. Після завершення навчання поїхав на малу батьківщину в Болград Одеської області інженером Держтехнагляду. В 1962-му став головним інженером Болградського районного об’єднання сільгосптехніки.

В 1974-му році переїхав з Болграда до Бендер Молдавської РСР на Бендерський дослідницький експериментально-ремонтний завод. Від 26 вересня 1974-го до 1 грудня 1983-го – директор заводу, за його директорства були збудовані заводська поліклініка і багатоквартирний будинок для працівників заводу.

З 1983-го працював у Тирасполі начальником спеціалізованої пересувної механізованої колони (СПМК-7) тресту «Молдсільгоспмонтаж».

В 1992-му, після здобуття незалежності України і у зв’язку з війною у Придністров’ї, емігрував до Києва, де навчався в аспірантурі Київського державного університету імені Шевченка його молодший син, в майбутньому – п’ятий президент України Петро Порошенко. Того ж року став заступником генерального директора АТ «Біржовий дім «Україна»» (генеральний директором був Петро Порошенко), 1993 – став заступником генерального директора ЗАТ «Український промислово-інвестиційний концерн» (генеральний директор Петро Порошенко). Після того, як Петра Олексійовича в 1998-го обрали депутатом Верховної Ради України, Олексій Порошенко став гендиректором концерну «Укрпромінвест».

З 2005-го року – керівник ПАТ ЗНКІФ «Прайм Ессетс Кепітал».

В 2006-2010 роках – депутат Вінницької обласної ради від партії «Наша Україна». Член постійної комісії з питань агропромислового комплексу.

На виборах до Вінницької обласної ради 2010 року пройшов за списком «Української партії «Єдність»».

На виборах до Верховної ради 2012 року – кандидат у народні депутати у окрузі № 16, але у вересні за рішенням родини припинив участь у перегонах.

У 2012 році журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він посів дев'яте місце (агрохолдинг Агропродінвест — земельний банк — 96 000 га).

Вінниця.info, фото – з фейсбук-сторінки партії «Європейська солідарність»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Олексій Порошенко Петро Порошенко 
Матеріали по темі