11 лют. 2021 09:58

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:51
Суспільство
0

157

0

В лісах Тульчинського району нарахували 59 лисиць та 6 вовків

В лісах Тульчинського району нарахували 59 лисиць та 6 вовків

Лісники підраховують чисельність хижаків, аби за потреби її регулювати.


В лісах Тульчинського району нарахували 59 лисиць та 6 вовків

В мисливських угіддях Тульчинського лісомисливського господарства на початок 2021 року нарахували 59 лисиць, 6 вовків, 112 куниць, 119 борсуків та 125 тхорів. Підрахунок тварин дозволяє забезпечити раціональне мисливського фонду та встановити об’єктивні ліміти добування дичини на наступний сезон полювання. Окрім того, лісникам важливо знати об’єктивну кількість хижаків, аби за потреби регулювати їхню чисельність.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Як зазначають в повідомленні, на початок 2021 року в мисливських угіддях ДП «Тульчинське ЛМГ» нараховується 82 голови кабана, 575 козуль, 1119 зайців, 112 куниць, 125 тхорів, 119 борсуків, 66 видр, 164 голів куріпки сірої, 59 лисиць та 6 вовків. Для підрахунку дичини лісівники використовували різні методи: шумового прогону, спостереженням у місцях підгодівлі, підрахунок слідів, опитування майстрів лісу.

«Облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин – це обов’язкова процедура, що проводиться на початку року в мисливських угіддях державних підприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Наразі завершили підрахунок лісових мешканців лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор М.Дан, головний лісничий Г.Кілимник)», – зазначають в пресслужбі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

За словами фахівців, результати «зимового перепису» мають велике значення. Під час обліку визначається видовий склад, встановлюються місця проживання тварин, міграції, територіальне розміщення чисельності в різних районах мисливських угідь.

«Такий захід дозволяє забезпечити раціональне та невиснажливе використання державного мисливського фонду, встановити об’єктивні ліміти добування мисливської фауни на наступний сезон полювання. Важливо також знати об’єктивну кількість хижаків, аби за потреби планувати заходи із регулювання їхньої чисельності», – додають в управлінні лісового та мисливського господарства.

В лісах Тульчинського району нарахували 59 лисиць та 6 вовків

В лісах Тульчинського району нарахували 59 лисиць та 6 вовків - фото 2

В лісах Тульчинського району нарахували 59 лисиць та 6 вовків - фото 3

Нагадаємо, у Крижопільському лісгоспі під час нещодавнього обліку диких тварин виявили багато вовчих слідів. У лісових угіддях почалися полювання на хижаків. А щоб заохотити мисливців, у лісгоспі виділили кошти на винагороду у сумі 1 тисячі гривень за впольовану голову вовка. З початку 2021 року вдалося вполювати одного хижака.

Раніше в двох районах нарахували 107 зубрів.

У лісах Вінницького району не виявили жодного вовка.

В Тульчинському районі мисливці минулоріч вбили більше 300 лисиць. Кошти на набої виділила райрада.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – ілюстративне та з фейсбук-сторінки Вінницького ОУЛМГ