Влада

В ліцеї на Вінниччині Гройсман згадав першу роботу і сказав, що планують підняти зарплату майстрам. Фото і відео

10 червня 2019, 13:54

10 червня прем`єр-міністр Володимир Гройсман з робочим візитом відвідав Вінницьку область та побував у Немирівському професійному ліцеї, де на початку 2019 року створили навчально-практичний центр. Тут для майбутніх газо-електрозварювальників та плиточників лицювальників закупили нове обладнання та сучасні матеріали, аби розвивати практичні навички фахівців. Майстри кажуть, що бажаючих навчатись досить багато.

«На одному із засідань Уряду пан Гройсман сказав: «На чому ми вчимо зараз дітей? Все обладнання 50-х, 60-х років». Ось перед вами старий агрегат. У свій час, коли я прийшов 40 років тому на роботу, це був «вінець». Але зараз він абсолютно по своїй конструкції відрізняється від нового. Справа в тому, що новий, по перше, економить електроенергію, близько 40%. По-друге він компактний, його може взяти одна людина і перенести в будь-яке інше місце», - розповідає про нове обладнання майстер ліцею Володимир Вікторович.

Кваліфікований газозварювальник в місяць заробляє приблизно 15 тисяч гривень. В майстрів, які готують фахівців зарплата, приблизно вдвічі менша. Прем`єр міністр зазначив, що це питання необхідно врегулювати.

«Цю проблему маємо вирішити в наступному році і передбачити кошти в бюджеті. Майстри, які навчають, мають отримувати дві середні заробітні плати того, кого вони навчають. Тому умовно кажучи, майстер повинен отримувати від 15 до 30 тисяч. Це мета. Сьогодні ж майстер отримує 6 - 8 тисяч гривень.

Ми тільки розпочали інвестувати (заклади профтехосвіти – ред.). За декілька років близько 30 мільйонів на всю Україну направили. Дали нове обладнання. Але цього не достатньо. Тому дуальна освіта і зміцнення матеріально-технічної бази буде одним з наших завдань. Ще одне питання - зарплата майстрам», - говорить Володимир Гройсман.

Директор училища уточнив, що зарплату майстрам нещодавно підняли за рахунок обласного бюджету завдяки підтримці облдержадміністрації. Адже раніше майстри отримували 4 тисячі гривень.

Під час ознайомлення з матеріальною базою навчального центру, Володимир Борисович, поцікавився, які електроди використовують учні і пригадав, що такі ж були в 1992 році. Саме в ті роки прем’єр міністр, працював слюсарем на МП «Школяр». Тоді йому було 14 років.

Першокурсник Саша з Павлівки навчається на будівельника, муляра-штукатура, лицювальника-плиточника, говорить що професія корисна.

«Професія цікава і вдома можна багато чого цікавого зробити. Завжди нормальний заробіток. Через рік закінчу навчання», - каже Олександр.

Для практичних занять в навчальному центрі формують групи по кілька чоловік, де учні на практиці вчаться зварювати, штукатурити, класти плитку…

Довідка.

У 2018 році Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову, якою передбачено виділення 100 млн. грн. на створення 50 навчально-практичних центрів на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.

Навчально-практичний центр у Немирівському професійному ліцеї створено відповідно до пропозицій, направлених Департаментом освіти і науки облдержадміністрації до Міністерства освіти і науки України. З державного бюджету виділено 2,3 млн. грн. субвенції, які були використані на закупівлю зварювального обладнання, обладнання для обробки металу, зварювальних тренажерів та додаткового устаткування.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Гройсман училища Немирів 
Матеріали по темі