Місто

В школі на Поділлі не вчитимуть до 11-го класу. Відповідь на петицію

4 червня 2020, 15:24

У вересні цього року розпочне роботу новозбудована школа у мікрорайоні Поділля. Відомо, що це буде гімназія, в якій навчатимуться учні з 1 по 9 клас. Нещодавно вінничани зареєстрували петицію, в якій пропонували внести зміни до статуту навчального закладу. Автор петиції пропонував, аби навчання в школі було з 1 по 11 класи.

В міській раді відповіли, що більшість шкіл у Вінниці будуть реорганізовані у гімназії – заклади середньої освіти І-ІІ ступеня.

«Відповідно до статті 35 ЗУ «Про повну загальну середню освіту» типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

  • початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
  • гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
  • ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії. Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

У Законах «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» визначено модель старшої школи, яка має стати трирічною та профільною. Старша профільна школа (ліцей) має функціонувати як самостійна юридична особа, її проектна потужність має бути розрахована щонайменше на 300 учнів, наявність 4 класів у кожній з паралелей. Норми про утворення окремих юридичних осіб закладів загальної освіти різних типів вступають в дію з 1 вересня 2024 року.

Тому більшість шкіл міста будуть реорганізовані у гімназії – заклади середньої освіти І-ІІ ступеня», – йдеться у відповіді на петицію.

Нагадаємо, що у Вінниці триває будівництво школи в мікрорайоні Поділля. Підрядники завершують внутрішні роботи: змонтована система опалення, пофарбовані стіни та тематичні розписи в фойє. Заклад розрахований на 1200 учнів.

Школа на Поділлі стане гімназією № 24.

У травні 2018-го нaбув чинності Порядок зaрaхувaння, відрaхувaння тa переведення учнів, погоджений Міністерством юстиції, головнa метa якого – зaпропонувaти aльтернaтиву вступним конкурсaм у перші клaси. Особливістю є тaкож територіaльнa принaлежність до певного нaвчaльного зaклaду.

Вінниця.info

Теги: освіта гімназія школа на Поділлі 
Матеріали по темі