Суспільство

В містечку на Вінниччині розпочинають виробництво тротуарної плитки зі сміття. Фото

9 жовтня 2019, 13:15

Чиста екологія та розумна економія. У містечку на Вінниччині розробили стратегічний план переробки сміття на тротуарну плитку та бордюри. Менш ніж за три роки налагодили виробництво. Сировини вистачить на оновлення пішохідних зон для 24 населених пунктів об’єднаної територіальної громади. Детальніше у репортажі Вінниця.info.

За два з половиною роки Петро Андрійович з райцентру Іллінці звик сортувати сміття. Зібраний папір викидає до зручного контейнеру з педаллю. Таких у містечку майже 40 одиниць.

«Ми же в Європу йдемо! Раніше смітники були на узбіччі. А тепер люди вже звикли.. І, коли чисто, ви розумієте, що йдеш по плитці, що по тротуару, що по болоту, це ого-го-го, яка різниця!», - Петро Демида хвалиться останнім місцевим ноу-хау. Із сміття тут роблять тротуарну плитку та бордюри.

Містечко, до якого приєдналися 23 найближчих населених пункти, будуватиме на своїх територіях нові пішохідні дороги з пластикових пляшок та целофанових пакетів.

У цьому комплексі, де раніше розміщався сміттєвий полігон, нині яблуневий сад, пасовище кіз та овець. Але не це головне. Із пресованих відходів незабаром з’явиться різнокольорова тротуарна плитка та бордюри.

«Будемо переплавляти відходи, які ми на сортувальній лінії збираємо: плівку, пластик. Їх дробимо. Агломератор буде переробляти і плавити. Робити з неї такий порошок. Додаємо пісок кварцовий і змішуємо все і в пресах. Таким чином виготовляємо плитку», - розповідає Юрій Сепанюк – керівник виробничої дільниці Комунального Підприємства «Добробут».

За державний та місцевий бюджети закупили ось це спеціалізоване обладнання. У комплексі вийшло близько 15 мільйонів гривень.

«Ми хочемо робити готову продукцію. Я думаю, що це нам вдасться. І будемо нею не торгувати, а будемо викладати доріжки, площі, тротуари у нашому місті та в наших населених пунктах», - зауважує Володимир Ящук - голова Іллінецької ОТГ.

Керівник об’єднаної територіальної громади пригадує, шлях від роздільного збору сміття до виробництва з нього продукції в Іллінцях зайняв всього два з половиною роки.

«Спочатку це був дуже складнийетап. Коли ідеш, і повний ящик пляшок, а на ранок їх нема. Було образливо, що ми вклали кошти, а зберегти цього не можемо. І зібрати не могли. Але були ці труднощі буквально один-два місяці. Нині їх немає», - продовжує Ящук.

За вісім годин прямо, на полігоні, виготовлятимуть по 50 квадратів тротуарної плитки, якою найближчими роками оновлять пішохідні доріжки по всій території об’єднаної територіальної громади.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: сміття ОТГ сміттєсортувальний комплекс  
Матеріали по темі