Місто

В місті створили Музей Вінниці

26 листопада 2021, 11:05

На сесії Вінницької міської ради 26 листопада прийняли рішення «Про створення комунального закладу «Музей Вінниці» та затвердження його статуту». Музей буде розташовуватись по вулиці Симона Петлюри, 15-А, в будівлі, яка є пам’яткою архітектури ХІХ століття.

«Сама ідея виникла ще в 2017 році, коли ми створили Центр історії Вінниці. Команда на чолі з Олександром Федоришеним достатньо плідно пропрацювала щоб зрозуміти технологічні рішення, які необхідні при організації музею. В тому числі, працювали над тим, щоб сформувати експозиції для Музею Вінниці. Я вважаю це важливо. Музей, який стосується історії, історії країни, народу, міста, це наша ідентифікація. Я завжди наголошував на тому, що протягом майже 660 років, як Вінниця існує, були періоди розвитку і занепаду. Завжди були люди, які вболівали за розвиток Вінниці і були люди, які знищували це місто. Різні були періоди. Але головне – пам’ятати і знати свою історію», - прокоментував на сесії Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Нагадаємо, Музей розташується в будівлі, яка належала купецькій родині Львовичів. Згодом ця будівля стала Канцелярією Головного Отамана Військ і Флоту УНР, Голови Директорії Симона Петлюри. Як відомо, біля будівлі у 2017 році встановили пам’ятник Петлюрі.

Сам будинок колись був у державній власності і повернули його місту в 2020 році розпорядженням Кабміну.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Музей Вінниці 
Матеріали по темі