Здоров‎’‎я

В Могилів-Подільському триває боротьба за життя дворічного хлопчика, який захворів на коронавірус

6 квітня 2020, 10:25

В Могилів-Подільській окружній лікарні триває боротьба за життя дитини з села Борівка Чернівецького району, яка захворіла на коронавірус. Хлопчикові два роки і сім місяців, стан його – важкий. Дитина непритомна близько тижня. За станом Павлика по змінах безперервно чергують 12 лікарів. Відпочивають після зміни медпрацівники – в сусідньому окремому приміщенні.

В телефонному коментарі Вінниця.info заступниця головного лікаря Могилів-Подільської ОЛІЛ по медичній частині Андрієвська Валентина Омелянівна повідомила, що станом на ранок 6 квітня стан дитини важкий. Хлопчик підключений до апарату штучної вентиляції легень.

«Кілька днів тому додали медикаментозне лікування, відповідно до затвердженого МОЗ Протоколу. Дитина під цілодобовим наглядом медиків», - повідомила лікар.

В сюжеті телеканалу «Україна» від 4 квітня розповіли, як в дитини починалась хвороба.

23 березня перед сном маленький Павлик почав кашляти. Сімейний лікар порадив спостерігати, та за два дні у хлопчика піднялася температура до 40,5 градусів. Дитину з бабусею забрала швидка.

«Ми зразу в реанімацію. Дитину підключили до апарату. Капали дитину цілу ніч та цілий день», - каже Ольга Лутковська, бабуся хлопчика.

Наступного дня в інфекційне відділення забрали маму Павлика, його братиків та сестричок. Окрім хлопчика, в родині ще четверо дітей. Найменшій дівчинці немає ще й місяця. Усій сім’ї, разом з мамою та бабусею, зробили тести на коронавірус. Результат негативний. Зараз родина на самоізоляції, за паркан не виходять, по господарству пораються в масках та рукавицях.В палату до хлопчика, окрім лікарів, нікого не впускають. Журналістів телеканалу «Україна», для яких зробили виняток, вдягнули в захисні костюми.

«Чергуємо тут по 12 годин, потім ідемо відпочивати в окреме приміщення», - розповідає анестезіолог Могилів-Подільської районної лікарні Олег Хухлей.

Щодо забезпеченості медиків Могилів-Подільської лікарні засобами індивідуального захисту, Валентина Андрієвська повідомила Вінниця.info, що їх замало, поставляють все «з коліс». За її словами фактично всі наявні засоби індивідуального захисту це розподілені в рамках державної допомоги та закуплені лікарнею.


Станом на ранок 5 квітня у Вінницькій області в 75 людей підтверджено коронавірус. В тому числі у 7 дітей – троє у Вінниці і Гайсині, 1 в Чернівецькому районі.

Вінниця.info, фото з сторінки Генадія Вацака та сюжету телеканалу «Україна»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дитина коронавірус Вінниччина 
Матеріали по темі