Культура

В музеї Вінниці відкрилась виставка «Азов. Янголи Маріуполя»

12 березня 2023, 11:24

Днями у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Азов. Янголи Маріуполя», присвячена пам’яті бійців полку «Азов» з усієї України, які загинули під час оборони Маріуполя та «Азовсталі».

Про це повідомляється на сторінці музею.

83 дні оборони Маріуполя змінили перебіг повномасштабної російсько-української війни, зламавши плани противника із захоплення Сходу України та відтягнули на себе величезні сили ворога.

На жаль, в боях за Маріуполь «Азов» втратив близько трьохста своїх військових – вони віддали життя за нашу майбутню перемогу. А 700 бійців наразі залишаються у ворожому полоні.

Авторкою виставки «Азов. Янголи Маріуполя» є Віра Литвиненко – мама бійця з позивним «Вектор», яка разом із Вікторією Колмиковою – мамою бійця з позивним «Вахр» стали ініціаторами і організаторами вшанування пам’яті воїнів у Вінниці.

Початковий збір інформації здійснили Віра Литвиненко (мама бійця з позивним «Вектор») та Вікторія Грицаєнко (дружина бійця з позивним «Гоголь»).

Експозиція виставки «Азов. Янголи Маріуполя» побудована таким чином, що портрети Героїв утворили символічну стіну захисту. Такою стіною вони стояли в Маріуполі і поклали життя за Україну і нас з вами. Це страшна ціна нашої свободи. І ми не маємо права забути жодне з імен.

Вічна і світла пам’ять усім, хто захищає нас з небес!


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Азов Маріуполь виставка музей 
Матеріали по темі