Україна

В НБУ заявили про штучну паніку навколо «Приватбанку»

27 березня 2015, 18:01

 Національний банк України спростовує неправдиву інформацію в ЗМІ щодо діяльності ПАТ КБ "Приватбанк" та громадян не піддаватися на інформаційні провокації.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

НБУ заявляє, що у клієнтів «Приватбанку» немає підстав для занепокоєння.

«Клієнти та партнери банку не мають підстав для занепокоєння у зв’язку з поширеною недостовірною інформацією стосовно діяльності зазначеної фінансової установи. ПАТ КБ «Приватбанк» є стабільно працюючим системним банком з професійним менеджментом, виконує нормативи та вимоги регулятора, має затверджений план докапіталізації та підтримку з боку акціонерів. У своїй роботі ПАТ КБ "Приватбанк" дотримується відповідних норм щодо безперебійного обслуговування клієнтів. Крім того, регулятор здійснює постійний моніторинг наявності та достатності ліквідних коштів банку», - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Окрім того, в Нацбанку заявили про подальшу підтримку «Приватбанку».

«На сьогодні ПАТ КБ "Приватбанк" є системно важливим для фінансової системи та найбільшим ощадним спеціалізованим банком, адже його ринкова частка за вкладами населення становить більше 26%. З огляду на це Національний банк продовжуватиме за необхідності підтримувати цю фінансову установу, у тому числі шляхом надання кредитів рефінансування. Рефінансування буде спрямоване на виконання зобов’язань перед фізичними особами», - зазначено в повідомленні.

За словами першого заступника Голови Національного банку України Олександра Писарука, Національний банк України надає кредити рефінансування на підтримку ліквідності лише платоспроможним банкам, що дотримуються вимог законодавства.

«Усі кредити надаються під якісну заставу, що має справедливу вартість, підтверджену провідними міжнародними компаніями-оцінщиками», – наголосив О. Писарук.

З огляду на вищезазначене Національний банк України закликає ЗМІ та громадян не піддаватися на інформаційні провокації, сутність та походження яких наразі вивчається відповідними органами.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: НБУ ЗМІ інформація спростування 
Матеріали по темі