Україна

В новорічну ніч з Сирії евакуювали дев’ятьох українців. З них семеро ‒ діти

1 січня 2021, 12:19

У новорічну ніч завершилася багатоскладова операція з евакуації дев’ятьох українських громадян із Сирії. Це дві жінки та семеро дітей. Впродовж тривалого часу вони перебували в таборах для біженців, а про їх повернення просили також їхні родичі.

Про це інформують на сайті Офісу Президента.

Відомо, що у червні 2019 року була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники Служби безпеки України. Фахівці перевіряли громадян, утримуваних у Сирії, на наявність можливих зв’язків з учасниками міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». За результатами тривалих перевірок контррозвідка СБУ не виявила фактів причетності цих громадян до терористичної діяльності.

У жовтні того ж року запропонований українськими відомствами план евакуаційних заходів був погоджений Главою держави, але через загострення військово-політичної та безпекової ситуації на території Сирії евакуацію українців довелося відтермінувати.

Також на можливість забрати українців негативно вплинула пандемія COVID-19. У зв’язку з поширенням коронавірусу на території Сирії та Іраку були впроваджені значні обмеження. В цих країнах закрили кордони та припинили авіасполучення.

Повернутися до процесу евакуації стало можливим лише наприкінці 2020 року, коли стабілізувалася безпекова та епідемічна ситуація в цих країнах.


Як йдеться в повідомленні, план повернення дев’ятьох українців погоджував та координував особисто Президент України Володимир Зеленський.

Літак з евакуйованими у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли голова Служби безпеки України Іван Баканов, міністр оборони Андрій Таран, заступник керівника Офісу Президента Роман Машовець, народні депутати Леся Забуранна, Олена Шуляк, Олена Мошенець та інші представники влади.

Президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що Українська держава завжди пам’ятає про своїх громадян, яких утримують в інших країнах, і готова боротися за кожного українця, щоб кожен міг безпечно повернутися додому.

«Оскільки для нас людина – це найвища цінність», – наголосив він.

Заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець зазначив, що звільнені жінки та діти перебували в таборах Сирії у жахливих умовах.

«Дякую всім, хто був залучений до цієї успішної операції. Тим, хто ризикував життям у бойових умовах північної Сирії та Іраку. Також хочу відзначити професійну роботу Комітету з розвідки при Президентові України, який здійснював чітку міжвідомчу координацію», – сказав Роман Машовець.

Міністр оборони України Андрій Таран зауважив, що війна в Сирії торкнулася дуже багатьох людей, і серед них також опинилися українці.

«Війна завжди завдає найбільшої шкоди найвразливішим – жінкам та дітям. Абсолютно логічним було рішення повернути наших громадян, які перебували в таборі для біженців», – зазначив він.

Посадовці запевнили, що робота над звільненням інших українців, які перебувають у сирійських таборах, триватиме.

Народні депутати України з фракції «Слуга Народу» Леся Забуранна, Олена Шуляк та Олена Мошенець наголосили, що держава цією операцією вкотре продемонструвала пріоритетність людського життя та прав людини для її нинішнього керівництва.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото ‒ з сайту Офісу Президента

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: біженці з Сирії евакуювали українці новорічна ніч 
Матеріали по темі