Здоров‎’‎я

В обласній «Фтизіатрії» почали приймати вінничан з COVID-19. За два дні майже всі ліжка заповнені

16 жовтня 2020, 12:40

У Вінницькій обласній СТМО «Фтизіатрія» 14 жовтня почали приймати пацієнтів з підозрою та підтвердженим діагнозом COVID-19. Облаштували 60 ліжко-місць з централізованою подачею кисню. В перший день госпіталізували 18 пацієнтів, в ніч на 16 жовтня - 35 людей. «Стільки швидких, як цієї ночі, я ще в житті не бачив», - ділиться охоронець, який працює на вході до території лікарні.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов відвідав медзаклад, щоб пересвідчитись, чи є кисневі балони, чи достатньо лікарів, чи забезпечені вони засобами індивідуального захисту, чи є ліки для пацієнтів.

В.о. директора СТМО «Фтизіатрія» Ніна Гончар розповідає, що для «ковідних» пацієнтів зробили окреме приймальне відділення, щоб пацієнти з різними захворюваннями не пересікались. На другому поверсі пацієнти з лабораторно підтвердженим COVID-19. На третьому - ті, хто має пневмонію, але немає коронавірусу.

«Заповненість відділень на сьогоднішній день 80%. Кисень провели, все працює. Ми розуміємо, що не всі 60 наших пацієнтів будуть на кисні. Але потрібно щоб був постійний запас кисню. Поки що в нас були свої 10 балонів, вони зараз у використанні. Закупили ще, в понеділок нам мають поставити їх, щоб були на заміну», - розповідає Ніна Гончар.

Сергій Борзов запитав, чи достатня кількість медиків працює в «ковідних» бригадах.

«З лікарями наразі у нас проблем немає. Ми добрали і реаніматолога, і інфекціоніста. Бригада в лікарському складі. Сформована нормально. Тимчасові труднощі в тому, що є троє чоловік на лікарняному, поки що без перспектив, щоб ми їх бачили з наступного тижня в бригаді. І двоє чоловік ми послали на курси, бо нам далі треба розвиватися і перетворюватися фтизіологічний центр. Як тільки курси завершаться, лікарі повернуться працювати в бригади», - каже Ніна Гончар.


Доплати лікарі отримали. Так як заклад перейшов на «ковідний» пакет, чекають, що коштів буде більше. Засобами індивідуального захисту медики забезпечені.

«Ми отримаємо аванс і тоді можемо бачити, на що розраховувати», - зазначила керівник закладу.

Директорка департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Ольга Задорожна каже, що іншим лікарням поки вистачає коштів НСЗУ, які перераховують на лікування пацієнтів з COVID-19.

«Це залежить від кількості пацієнтів і від стану їх важкості. Чим важкіші пацієнти, тим дорожче це обходиться державі. Середньої важкості – 30 тисяч. А якщо реанімаційний пацієнт – до 60 тисяч. Якщо лікарня бере на себе найбільш важких пацієнтів, то більше коштів отримує», - пояснила О. Задорожна.


Зараз в лікарні 53 пацієнта, з них 32 – жителі Вінниці.

Готують ще одне приміщення для пацієнтів з COVID-19. Там теж спеціальна система медичної вентиляції, боксовані палати, але еобхідно розвести кисень по палатах.

Зараз в лікарні очікують поставки ще одного ШВЛ високого класу і моніторів.

«Ковід це надовго. Наразі вакцини немає, ми не знаємо, коли вона буде. Тому готуємось і проводяться роботи з облаштування обласного інфекційного диспансеру на Медмістечку. Там йдуть роботи по облаштуванню киснем, монтується підстанція. Кисень це саме головне. Ми будемо розширяти кількість «ковідних» ліжок на території всієї області. Але саме у «Фтизіатрії» будуть лікувати вінничан. За два дні роботи закладу прийнято 32 вінничанина», - каже Сергій Борзов.


Відділення з боксованими палатами, яке додатково готують для пацієнтів з COVID-19


Про платні ПЛР-тести на коронавірус ТУТ.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info
Теги: Фтизіатрія коронавірус заповненість лікарень Вінниці  
Матеріали по темі