Здоров‎’‎я

В області розпакували медичний резерв для лікарень, громадян закликали лікуватися «на місцях», а не у Вінниці

16 березня 2020, 16:22

У Вінницькій області дозволили розпакувати медичний резерв і направити його у лікарні. Мова йде про апарати штучної вентиляції легень, маски, респіратори.

Про це 16 березня під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Надія Марусяк.

«Ми сьогодні маємо дозвіл на те, щоб вже роздавати запаси лікарням. Це засоби індивідуального захисту, обладнання, апарати штучної вентиляції легень, ручні дихальні апарати, маски, респіратори», - сказала посадовиця.

Вона розповіла, що в області загалом сьогодні є 182 апарати штучної вентиляції легень. Безпосередньо в інфекційних відділеннях регіону – 44 апарати штучної вентиляції легень. Планується додаткова закупівля такого обладнання.

Станом на ранок понеділка в регіоні наявні 120 швидких тестів на виявлення COVID-19. Також у Лабораторний центр придбали одну тест-систему, в планах – закупівля – ще трьох (вартість однієї близько 60 тис. грн.).

Надія Марусяк закликала жителів області звертатися за медичною допомогою за місцем прописки, тобто у районні лікарні, а не у Вінницю. За її словами, там створені всі умови для діагностування і лікування.

«У Вінницькій області є 22 медичних заклади, в яких створені інфекційні відділення. Сьогодні цього достатньо – 290 ліжок. Закликаю, щоб пацієнти не зверталися у місто Вінницю. Зараз дуже багато дзвінків. Телефонують на всі інстанції, що хочуть лікуватися у Вінниці. Хочу запевнити, що у районних лікарнях є палати інтенсивної терапії, створені бокси. Є необхідне обладнання для надання допомоги тим пацієнтам, які її потребують.

Ми щодня моніторимо кількість медикаментів, засобів самозахисту, кількість дезинфікуючих засобів. Ці засоби щоденно використовуються і поповнюються. Тому не потрібно панікувати.

Якщо у вас починається захворювання, підвищується температура, є кашель, звертайтеся в телефонному режимі до свого сімейного лікаря. Сімейний лікар вже визначить подальшу тактику лікування: чи ви залишитися на самоізоляції, чи будете госпіталізовані в певне відділення. Якщо це вихідний чи святковий день, ви не можете зв’язатися із сімейним лікарем, телефонуйте на гарячу лінію екстреної медичної допомоги «103», де вам нададуть відповідну консультацію якщо у вас висока температура, є кашель, і це вихідний день, викликайте екстрену медичну допомогу, бригада огляне і госпіталізує в те чи інше відділення відповідно до діагнозу», - додала чиновниця.

Нагадаємо, що у вінничан, які повернулись з Польщі та Іспанії, не підтвердилось захворювання COVID-19.

Як повідомляла Вінниця.info, 16 березня в Україні підтвердили 5 випадків коронавірусу – 4 в Чернівецькій області, 1 – в Житомирській (летальний).

На Вінниччині визначили ряд лікувальних установ, де надаватимуть допомогу у разі виявлення коронавірусної інфекції. Це 21 госпітальних бази, де лікуватимуть хворих, 4 з яких знаходяться у м. Вінниці, інші – по районах.

Вінниця.info

Теги: коронавірус МОЗ захворювання лікарні 
Матеріали по темі