Суспільство

В поліції показали рушниці, пістолети і патрони, які добровільно здали вінничани

3 серпня 2016, 15:10

 У Вінницькій області закінчився місячник добровільної здачі зброї. 3 серпня правоохоронці підвели підсумки акції. Заступник головного поліцейського області Руслан Мороз розповів, що за цей період було здано 115 одиниць зброї. За його словами, громадяни почали краще усвідомлювати відповідальність за незаконне зберігання.

«Чудово, що наші громадяни усвідомлюють відповідальність, тому роботу будемо надалі проводити. Останнім часом ми все більше звертаємо увагу на колишніх і діючих бійців АТО, тому що, на жаль, так відбувається, щоці «трофеї» все частіше привозять додому», - сказав поліцейський.

Начальник відділу дозвільної системи Володимир Федоришин повідомив, що люди, які добровільну здали нелегальну зброю, можуть офіційно стати її власниками.

«Гладкоствольна і нарізна зброя, якщо вона сертифікована і добровільно здана під «місячник», може бути зареєстрована на особу, яка її здала, або на людину, яка виявила бажання нею користуватися, носити та зберігати.

Сама процедура виглядає так: звернення до органів внутрішніх справ здача зброї яку зберігають у спеціальному сейфі. Громадянину видається квитанція, де прописується,в якому стані зброя була здана.

Далі працівники роблять запит, чи зброя не проходила у кримінальних справах по всій Україні. Потім -  направлення на науково-дослідний центр, де ця зброя в обов’язковому порядку має бути відстріляна. Спеціалісти дивляться, чи вона є придатною у використанні. Зброя, яка не придатна, в нас здається на центральний склад, комісійно рахується, і тоді ми її спалюємо в доменній печі», - пояснив правоохоронець.

Частину добровільно зданої зброї показали журналістам.

Вінниця.info

Теги: міліція зброя 
Матеріали по темі