Суспільство

В ПриватБанку попереджають про шахраїв, які ширять чутки про «витоки» баз даних

27 грудня 2016, 15:44

 Шахраї поширюють інформацію про «крадіжку» баз даних банку та прикриваються цими чутками щоб змусити клієнтів «захиститися» шляхом передачі номерів карт і інших особистих даних.

Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку з посиланням на дані Кіберполіції України.

«Вся інформація в базах даних банку надійно захищена, система захисту інформації виключає можливість її несанкціонованого копіювання або стороннього доступу, в тому числі працівниками банку. - йдеться в повідомленні ПриватБанку.

У прес-службі Кіберполіції України, зазначають, що шахраї телефонують потенційній жертві, представляються працівниками служби безпеки «Ощадбанку» і з'ясовують, чи є у людини картковий рахунок ПриватБанку.

«Шахрайська схема полягає у тому, що шахраї телефонують потенційній жертві, не обов’язково безпосередньо клієнту «ПриватБанку», і представляються працівниками служби безпеки «ОщадБанку» та зловживаючи довірою громадян, дізнаються чи є потерпілий власником карткового рахунку «ПриватБанку», а потім, у разі підтвердження цього факту, повідомляють, що у зв’язку з об’єднанням вказаних банківських установ, клієнту терміново необхідно здійснити переведення грошових коштів з рахунку «Привату» на новий, оформлений в «Ощаді», картковий рахунок.

Таким чином, під час спілкування із жертвою, зловмисники намагаються дізнатися інформацію про номер банківської картки, CVV код, пароль до Інтернет-банкінгу та інші дані, за допомогою яких і вчиняється заволодіння коштами.

Найчастіше, у разі отримання вказаної інформації, шахраї отримують доступ до карткового рахунку своєї жертви та намагаються перерахувати кошти, які знаходяться на ньому, на підконтрольні їм банківські рахунки (картки). Для цього, вони телефонують жертві та повідомляють, що на їхній номер мобільного телефону буде надіслано смс-повідомлення, за допомогою якого й буде здійснено переказ коштів з картки «Привату» на нову карту «Ощаду» або за допомогою вказаного смс-повідомлення колишньому клієнту «Привату» необхідно активувати, знову ж таки, нову картку «Ощаду». А як Ви вже зрозуміли, вказані смс-ки, ніщо інше як коди доступу до ресурсу «Приват 24».

Слід зазначити, що шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, вчиняють злочинні дії не лише стосовно клієнтів «Привату», а й дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом будь-якого іншого банку, створюють аналогічну до вказаної вище ситуацію щодо заволодіння коштами громадян», - йдеться в повідомленні Кіберполіції.

Нагадаємо, ПриватБанк націоналізували 18 грудня. До цього протягом тижня у Вінниці з терміналів люди масово знімали готівку.

Вінниця.info

Теги: Шахраї банк 
Матеріали по темі